RYBKA NA WARTKIEJ

RYBKA NA WARTKIEJ

Prosto i na temat. Tak można określić styl tego rybnego bistro. Najlepszej jakości bałtyckie ryby oraz proste i sprawdzone receptury. Smak zadowoli smakoszy, a wielkość porcji może stanowić wyzwanie nawet dla tych o większym apetycie. Poza rybami z patelni można tu spróbować smacznych ryb w marynatach. Hitem „Rybki” są kanapki ze śledziem i łososiem. Codziennie na gości czeka inne danie dnia. Wystrój miejsca przypomina skandynawskie tawerny – jest skromnie, ale w najlepszym guście.

Na takie miejsce Gdańsk czekał od lat – dobre bałtyckie ryby w rozsądnych cenach i to z widokiem na Motławę. Zjecie je na Wartkiej, skąd rozciąga się przepiękny widok na Filharmonię, Spichrze i Żuraw! Spróbujcie klasycznie pikantnych śledzików korzennych i ekscentrycznie kuszącej zupy rybnej. Kilka przekąsek czeka na swoich amatorów w ustawionych w przeszklonej gablotce słoikach, więc nieco klimatu z Wartkiej możecie zabrać też ze sobą.

Zupa rybna

Cena 16 PLN

Do smażalni ryb najczęściej chadza się na śledzia, flądrę albo dorsza. To wielkie niedopatrzenie, bo o stylu każdej szanującego rybnego adresu świadczy przecież rybna zupa! W Rybce na Wartkiej czeka na was prawdziwy rarytas w swojej klasie – dobrze pikantny i mocno intensywny rybny wywar z obfitością jędrnych rybnych kąsków. Dbającym o linię takie rybne preludium wystarczy na cały dzień, a pozostałym zaostrzy apetyt na jakiegoś morskiego stwora z patelni.

Śledzik korzenny

Cena 12 PLN

Rybka na Wartkiej niczego nie udaje – jest prostym acz nowoczesnym miejscem na wartką rybną przekąskę. Z bogatej oferty ustawionych w przeszklonej gablotce słoiczków spróbujcie przede wszystkim korzennego śledzika. Zjedzony na miejscu świetnie rozpocznie niezobowiązujący nadmotławski lunch, a zabrany do domu będzie doskonałą pamiątką z podróży do Gdańska!

Kontakt

ul. Wartka 5
58 526 27 43
rybkanawartkiej@gmail.com