BARYŁKA

Baryłka

Jeśli Gdańsk, to ryba, a jeśli Baryłka to klasyka – nic dziwnego, że idąc tym tropem trafiamy tu na dorsza z patelni w maślanym sosie z białym winem i szalotką oraz pieczonego łososia z masłem ziołowym. Wzorowo przygotowane ryby zachwycają soczystością a towarzyszące im sosy esencjonalnością. Dobrze dobrano też dodatki: ziemniaki i fasolkę szparagową z wody do dorsza, a ziemniaki pieczone w rozmarynie i sałatkę z pomidorów do łososia. Zjedzcie je na tarasie z widokiem na Motławę.

Oryginalne obrazy, stylowe lampy, wykładzina i miękkie, obite materiałem krzesła i fotele zapraszają na zdecydowanie dłuższy pobyt w restauracji. Miejsce idealne również na biznesowe spotkanie czy rodzinną uroczystość. Z ostatniego piętra jest wyjście na taras, z którego roztacza się unikalny widok na port, Motławę i gdańskiego Żurawia.awę.

Filet z łososia pieczony z masłem ziołowym i cytryną serwowany z sałatą z pomidora oraz ziemniakami pieczonymi w rozmarynie

Cena 48 PLN

Lepszego łososia niełatwo znaleźć w całym Gdańsku. Podają go tu klasycznie, w formie zgrabnego kawałka pieczonego filetu z odrobiną masła i cząstką cytryny. Talerz uzupełniają pieczone ziemniaki z rozmarynem i sałatka z pomidorów. Ryba jest muślinowo delikatna i rozpada się pod najlżejszym uderzeniem widelca, a w ustach tworzy aksamitny duet z towarzyszącym jej sosem. Zjedzcie ją na tarasie z widokiem na Motławę z kieliszkiem chardonnay.

Dorsz bałtycki z delikatnym sosem maślanym z ziemniaczkami z wody i fasolką szparagową

Cena 38 PLN

Jeśli Gdańsk, to ryba, a jeśli Baryłka to klasyka – nic dziwnego, że idąc tym tropem trafiamy tu na klasycznego dorsza z patelni w maślanym sosie. Na talerzu spoczywa wzorowo wysmażony gruby kawałek dorsza, chrupiący z zewnątrz i wilgotny w środku. Do tego kilka małych ziemniaków z wody i związana w elegancki snopek porcja zielonej fasolki szparagowej. Słodycz maślanego sosu subtelnie łamie odrobina szalotki i nieco sauvignon blanc, które warto zamówić sobie też w kieliszku.

Kontakt

ul. Długie Pobrzeże 24
58 301 49 38
restauracja.barylka@wp.pl