BROVARNIA

BROVARNIA

Restauracja Brovarnia mieści się nad brzegiem Motławy w historycznym spichrzu z XVII wieku, którego wnętrza zaadaptowano na butikowy Hotel Gdańsk z restauracją oraz mini browarem. Miejsce to nawiązuje do piwowarskich tradycji Gdańska. Piwa warzone są tu w oparciu o tzw. „prawo czystości”, czyli z 4 składników – wody, słodu, chmielu i drożdży. Brovarnia posiada charakter bardziej biesiadny i swobodny w porównaniu z elegancką restauracją znajdującą się piętro wyżej. Menu Brovarni to głównie dania idealnie dopasowane do oferowanych tu piw.

Kaszotto kremowe z kąskami config z gęsi, leśnymi grzybami, płaskurką i komosą ryżową

Cena 38 PLN

Jeśli szukasz odmiany od dań rybnych, koniecznie przyjdź do Brovarni. Szef kuchni poda ci gęś pomorską w formie, jakiej długo nie zapomnisz. Gęś jest macerowana w miodzie, soli, jałowcu, czosnku i pomarańczach, a następnie konfitowana. Dzięki temu staje się miękka jak masło i pięknie wpisuje się w kaszotto z mieszanki kaszy, płaskurki, komosy ryżowej, ryżu i grzybów. Do tej przekąski szef kuchni poleca pszeniczne piwo warzone na miejscu.

„Dorsz sezonowy ze szparagami” – świeży dorsz bałtycki, szparagi, cytrusowy sos holenderski, puree ziemniaczane

Cena 50 PLN

Dorsz, żeby był smaczny musi być świeży. Podobnie dodatki do niego najlepiej smakują kiedy są sezonowe. W Gdańsku synonimem świeżości jest dorsz bałtycki. W Brovarni podany zostanie wyłącznie wtedy kiedy jego mięso jest najsmaczniejsze i trwa na niego sezon połowowy. Kiedy nie ma sezonu na dorsza bałtyckiego zastąpi go atlantycki. Warto tego dania spróbować w wersji wiosenno-letniej, ze szparagami. Białe i zielone szparagi doskonale łączą się z rybą, a swój udział w tym ma sos holenderski o cytrusowym smaku.

Zupa rybna – zupa gdańskiego rybaka Spicy Gdańsk Fishmen Soup

Cena 25 PLN

Szef kuchni umiejętnie łączy różne smaki wykorzystując tylko regionalne, sezonowe produkty ekologicznego pochodzenia. Historyczne wnętrze restauracji zdobi oryginalna konstrukcja 400-letnich drewnianych belek oraz fotografie i grafiki dawnego spichrza i dawnego Gdańska. Wnętrze to nadaje restauracji unikalnego i wyjątkowego charakteru.

Kontakt

ul. Szafarnia 9
58 320 19 70
informacja@brovarnia.pl