WINNE GRONO

WINNE GRONO

Winne Grono to rodzinna restauracja, która dzięki swojemu położeniu zapewnia gościom ciszę i spokój. Zlokalizowana jest zaledwie kilometr od Głównego Dworca w Gdańsku, w starej, willowej dzielnicy Aniołki. Letni taras i widok na zieloną ścianę leśnego wzgórza sprawia, że mamy ochotę przysiąść tu na dłużej.

Menu oparte jest o lokalne składniki, preparowane we francuskim stylu. Intrygujące połączenia dań kuchni polskiej i francuskich technik kulinarnych gwarantują doskonały smak, który jest znakiem rozpoznawczym i największym atutem kuchni Winnego Grona. Kaszubskie ferkase, czyli potrawka z kurczaka w słodko-kwaśnym sosie oraz filet z sandacza z dyniowymi kopytkami to flagowe pozycje restauracji. Warto spróbować również unikalnej przystawki z solonego śledzia, odtworzonej z rodzinnego, stuletniego przepisu.

Pasta śledziowa babci Marianny

Cena 15 PLN

Czy najciekawszych adresów naprawdę trzeba szukać poza ścisłym centrum? Możesz to sprawdzić w Winnym Gronie. Arkadiusz Onasch, miłośnik i znawca wina, zaproponuje ci tu pastę śledziową według przepisu swojej praprababki z Wolnego Miasta Gdańska. To dopiero! Jak mówi przepis, pastę przygotowuje się z odmoczonego śledzia, cebuli, jajka i masła. Ale co tam przepis, liczy się efekt! Najlepszy z kieliszkiem wina, które właściciel sam wybierał we Francji.

Filet z sandacza, kaszubskie kopytka z dynią, duxelles z pieczarek, mus z marynowanej gruszki, sos koperkowy

Cena 42 PLN

W tym daniu skomponowano elementy, które wspólnie oddają to, co w Restauracji Winne Grono najlepsze. Po pierwsze w idealnie wysmażonym filecie z sandacza widać wprawną rękę szefa kuchni. Z kolei esencjonalny mus z marynowanej gruszki i drobniutkie duxelles zdradzają zamiłowanie właściciela restauracji do kuchni francuskiej. I na koniec rodzinny charakter tego miejsca oddają domowe kopytka z dynią i koperkowy sos.

Kaszubskie ferkase – pierś z kurczaka kukurydzianego sous-vide w potrawce, ryż z warzywami brunoise, por

Cena 31 PLN

Rodzinna atmosfera, perfekcyjna jakość proponowanych dań oraz duży wybór win w przystępnych cenach, w pełni rekompensują kilka minut poświęcone na dojazd z centrum miasta.

Kontakt

ul. M. Kopernika 17
602 218 817