NIEPOKORNI

NIEPOKORNI

Mówią o sobie, że są chuliganami na kuchni, a dżentelmenami na sali. Ponadto ponoć „to najgorsza wege knajpa w mieście”. Kuchnia tego miejsca łamie konwenanse, łącząc klasykę z odrobiną modernistycznego szaleństwa. Zadziorna, bezkompromisowa i eksperymentująca.

Menu Niepokornych jest proste, konkretne i pełne mięsnych kąsków, które serwuje się tu pod postacią wszelaką. Niepokorni nie boją się podrobów i tłustych kawałków, bo konwenanse i blichtr zostawiają dla innych. Szef kuchni, kulinarny rzeźnik, który swoje nowatorskie pomysły łączy ze szczyptą historii i odrobiną bezczelności, z pomocą swojego gangu stworzył przepis na najlepszy mięsny lokal w mieście.

Tatar z ongletu, piklowany ogórek, szalotka, żółtko, chrupki z kaparów, majonez anchois, chipsy z sera kaszubskiego od Burych Misiów, słonina z Mangalicy

Cena 27 PLN

Onglet, czyli świeca wołowa (ang. hanger steak) to mięso wykrawane z przepony wołowej i cenione za swoją delikatność i charakterystyczny smak. W krajach anglosaskich znany jest także jako stek rzeźnika (ang. butcher’s steak), gdyż rzeźnicy ten rarytas często zachowywali dla siebie. Tatar ze świecy w Restauracji Niepokorni oprócz smaku mięsa zachwyca niebanalnymi słonawymi dodatkami – chrupkami z kaparów, chipsami z kaszubskiego sera i słoniną z Mangalicy, które w połączeniu z prawdziwym żytnim chlebem czynią tą przystawkę niezapomnianą!

Serce wołowe, crumble z żytniego chleba, sałatka z kaparów, majonez anchois, redukcja porto

Cena 18 PLN

Żebro wołowe w karmelizowanej cebuli z kawą, puree ziemniaczane, młoda marchew, demi-glace

Cena 43 PLN

W Niepokornych każdy mięsny kąsek zachwyca, a gdy mamy do czynienia z większą porcją, to tym większy musi być zachwyt! Podawane tu żebro wołowe o subtelnie wyczuwalnych aromatach kawy i cebuli jest wyjątkowo soczyste, a należycie intensywny demi-glace doskonale komponuje się z jedwabistym puree. Pomimo iż jest to danie na pierwszy rzut oka bardzo męskie, to dzięki swej delikatności z pewnością przypadnie do gustu niejednej przedstawicielce płci pięknej.

Do Niepokornych nie musisz zakładać krawata ani szpilek żeby dobrze zjeść. Świetna kuchnia w luźnej atmosferze – po prostu.

Kontakt

ul. Chmielna 72/5, Gdańsk
+48 731 842 842
sejlorfoks@gmail.com