Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Siedlce. W Domu Sąsiedzkim "Zakopianka" dyskutują o zdrowym odżywianiu

Stowarzyszenie Nasze Siedlce zaprasza na spotkania klubu "Zdro-Wiedza". Jego członkowie wymieniają się doświadczeniami związanymi ze zdrowym odżywianiem, a także przepisami, artykułami poświęconymi tej tematyce i nie tylko. Najbliższe spotkanie - w piątek, 7 grudnia.

A
A
Na Siedlcach dyskutują o zdrowym odżywianiu
Na Siedlcach dyskutują o zdrowym odżywianiu
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


To swego rodzaju grupa wsparcia. Wśród członków klubu nie ma lekarzy, ani zawodowych dietetyków, są za to osoby, które miały bądź mają problemy ze zdrowiem, a dzięki odpowiedniej diecie udaje im się pozbyć wielu dolegliwości.

- Tak, jak kiedyś kobiety spotykały się w większym gronie, w miłej atmosferze rozmawiały o różnych sprawach i wymieniały się doświadczeniami, tak, w podobny sposób, chcemy prowadzić nasze spotkania w tym klubie - podkreśla Grażyna Zagajska ze Stowarzyszenia Nasze Siedlce. - Osoby, które do niego należą, uczęszczają często na inne zajęcia organizowane w Domu Sąsiedzkim "Zakopianka". Pomysł na takie spotkania wyszedł od jednej z pań, która zaproponowała, by w większej grupie spotykać się, wymieniać doświadczeniami czy artykułami na ten temat. Jej córka przygotowuje tego typu informacje w jednej z zagranicznych redakcji. I tak to się zaczęło.

Dyskusje w trakcie dotychczasowych spotkań skupiały się najczęściej na tym, w jaki sposób wyeliminować z diety cukier, sól, a także gluten.

- To nie są porady lekarskie, ale proste porady. Obecni opowiadają o tym, co jedzą, jak zmienili swoją dietę, co im pomogło, które warzywa, produkty im służą w danej chorobie, a które nie - zaznacza Grażyna Zagajska.

W przyszłości, kiedy grupa osób w klubie zwiększy się, planowane są także spotkania z lekarzami i innymi specjalistami od dietetyki.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 7 grudnia, w Domu Sąsiedzkim przy ul. Zakopiańskiej 40. Początek o godz. 17. Udział w nim jest bezpłatny.

Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
***