Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Święto Niepodległości. Jakie utrudnienia w ruchu drogowym

W niedzielę, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.30 startuje Gdańska Parada Niepodległości, w której weźmie udział kilkanaście (kilkadziesiąt) tysięcy osób. W związku z przemarszem wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na niektórych ulicach miasta. SPRAWDŹ gdzie wystąpią utrudnienia.

A
A
W paradzie Niepodległości biorą udział także samochody. W czasie jej trwania wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym
W paradzie Niepodległości biorą udział także samochody. W czasie jej trwania wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Trasa przemarszu XVI Gdańskiej Parady Niepodległości obejmować będzie ulice: Stolarska, Igielnicka, Podwale Staromiejskie, Grodzka, Lawendowa, Podmłyńska, Wielkie Młyny Rajska, Jana Heweliusza, Korzenna, Kowalska, Targ Drzewny (rondo wokół pomnika Jana III Sobieskiego), Targ Węglowy, Długa, Długi Targ.

W związku z powyższym w godz. 8.00-13.00 należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym, polegających na czasowym wyłączaniu powyższych ulic z ruchu oraz ograniczeniu ich przepustowości.

W godz. 8.30-10.30 odbędzie się także Siedlecka Parada Niepodległości, której trasa przemarszu rozpocznie się od ulicy Starodworskiej, dalej przejdzie ścieżką rowerową i chodnikiem wzdłuż ulic: Kartuska, Nowe Ogrody, Hucisko, Targ Drzewny do pomnika Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym i dołączy do XVI Parady Niepodległości. 

W związku z Świętem Niepodległości od soboty, 10 listopada, godz. 19.00 do godz. 13:00 w niedzielę, 11 listopada, wyłączony z ruchu jest Targ Węglowy. 

Nad bezpieczeństwem będą czuwać funkcjonariusze Policji i Straż Miejska w Gdańsku. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do ich poleceń.


TRASA GDAŃSKIEJ PARADY NIEPODLEGŁOŚCI

Trasay Parad

***