PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zajęcia dla seniorów w Centrum Wielofunkcyjnej Pomocy Osobom Starszym przy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”

Zajęcia dla seniorów w Centrum Wielofunkcyjnej Pomocy Osobom Starszym przy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”

Zapraszamy gdańskich seniorów na zajęcia do Centrum Wielofunkcyjnej Pomocy Osobom Starszym przy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku, ul. Hoża 4 

W Centrum pracujemy nad wspieraniem i motywowaniem seniorów ze społeczności lokalnej do utrzymania sprawności zarówno intelektualnej i aktywności fizycznej.

Obok działań edukacyjnych i profilaktycznych w 2015 roku proponujemy:

  • usprawniające zajęcia gimnastyczne – na świeżym powietrzu, które prowadzą stażyści z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku - w każdy wtorek o godz  9.45.
  • Spacery z kijkami do Nordic Walking w każdy czwartek o godz 9.45 (istnieje możliwość wypożyczenia kijków).
  • „Czwartkowe spotkania przy muzyce” - w każdy pierwszy czwartek miesiąca  o godz. 11.00. Na spotkania zapraszamy osoby z kręgu nauki, kultury i sztuki, będą też filmy i pokazy multimedialne.

Ponadto codziennie działa Punkt Informacji oraz Pomocy w Kryzysie (czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00, gdzie można uzyskać potrzebne informacje i poradę z zakresu świadczeń z pomocy społecznej. Osoby będące w sytuacji kryzysowej mogą tu uzyskać pierwszą pomoc.

Nasza oferta jest bezpłatna.

Więcej informacji na stronie internetowej placówki (www.dpsostoja.gda.pl) lub pod nr tel. 58 308 90 10. 

Najbliższe spotkanie w dniu 13 kwietnia (poniedziałek) o godz. 10.00 z Panią Danutą Stopieńską – Koordynatorem Akademii Walki z Rakiem (Oddział w Gdańsku) – temat spotkania „Mniej stresu – więcej zdrowia”. Wstęp wolny. Zapraszamy seniorów z Gdańska.