PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Seniorzy bezpieczni w sieci

Seniorzy bezpieczni w sieci
Fundacja Ocaleni organizuje spotkanie otwarte „Internet dla Seniorów”, podczas którego osoby w wieku 50+ będą mogły zdobyć nowe kompetencje w zakresie bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Zajęcia odbędą się już w najbliższy poniedziałek (19.09.2016) w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej. Serdecznie zapraszamy!

Seniorzy coraz chętniej korzystają z sieci – świadczy o tym nie tylko stale rosnąca liczba nowych użytkowników 50+ na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram, lecz także coraz większe zainteresowanie seniorów usługami cyfrowymi odpowiadającymi ich potrzebom - bankowością mobilną, e-zakupami, dostępem do informacji.

W dobie nowoczesnych technologii zanika stereotyp seniora „odciętego od sieci” i przepaść międzypokoleniowa – jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Fundację Ocaleni, Internet służy seniorom na co dzień głównie jako narzędzie komunikacji z najbliższymi, a także jako przestrzeń do rozwoju zainteresowań i pasji oraz nawiązywania nowych kontaktów.

-Pamiętajmy jednak, że w sieci seniorzy narażeni są na nowe zagrożenia – tłumaczy Daria Kikoła, prezes Fundacji Ocaleni –Aby uniknąć zjawisk takich jak kradzież tożsamości, oszustwo, czy wyłudzenie danych i pieniędzy warto zgłębić kwestię prywatności w sieci i zawczasu zadbać o kwestię bezpieczeństwa. Tego zadania podejmą się nasze edukatorki – Monika Cybulska i Małgorzata Szydłowska, które na co dzień realizują program „Świadomie w sieci” w trójmiejskich szkołach podstawowych i gimnazjach. 

Spotkanie „Internet dla Seniorów” odbędzie się w poniedziałek 19.09 o godzinie 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Wstęp bezpłatny. Spotkanie jest dofinansowane i realizowane w ramach programu „Otwarty IKM”.

Więcej o wydarzeniu:

http://ocaleni.org/2016/09/12/internet-dla-seniorow/

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1722184608042473/

O Fundacji Ocaleni

Fundacja Ocaleni powstała w listopadzie 2014 roku z inicjatywy młodych ludzi, dla których ważna jest idea bezpiecznego dzieciństwa. Wolontariusze Fundacji Ocaleni obecnie realizują projekt „Świadomie w sieci”, którego celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń w Internecie oraz edukowanie w temacie korzystania z pozytywnych zasobów dostępnych online.

www: ocaleni.org