PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Pomoc i terapia dla osób agresywnych w Gdańsku

Pomoc i terapia dla osób agresywnych w Gdańsku

Nie panujesz nad emocjami i masz skłonność do zachowań przemocowych? Łatwo się denerwujesz, a frustracje wyładowujesz na rodzinie? Możesz otrzymać bezpłatnie terapię i konkretne wsparcie. Dzięki temu poprawisz relacje z bliskimi i pomożesz sobie.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii zachęcają do udziału w programie psychologiczno-terapeutycznym, dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zapraszamy mieszkańców, którzy mają skłonność do agresywnych działań i nie radzą sobie z problemem, do sięgnięcia po specjalistyczną pomoc. W ramach programu w siedzibie Fundacji przy ulicy Brzozowej 15 we Wrzeszczu, uruchomiony został bezpłatny punkt pomocy psychologicznej. Osoby, które chcą skorzystać z porad i terapii świadczonej przez specjalistów punktu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 791 808 872 - aktywny w dni powszednie, do godz. 19.00. Dyżurujący psycholodzy, socjoterapeuci, psychotraumatolodzy m.in. podpowiedzą, jak radzić sobie z niepożądanymi, agresywnymi zachowaniami oraz jak je kontrolować. Zmotywują uczestników do pracy nad sobą. Terapii przyświeca hasło: „Nie walcz z rodziną – zawalcz o nią”.

- "Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, w jej każdej postaci, jest priorytetem wśród działań pomocowych miasta" – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Dodajmy, że w epidemicznym czasie wsparcie w ramach programu świadczone będzie m.in. za pomocą komunikatorów, internetowo lub telefonicznie. W razie potrzeby przewidziane są także spotkania z terapeutą w gabinecie, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa obowiązujących w związku z pandemią.

Program będzie prowadzony do grudnia br. Środki na jego realizację zostały pozyskane z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

Terapia dla sprawców - ulotka