PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niszczymy Złe Wspomnienia

Niszczymy Złe Wspomnienia
28 sierpnia br. zapraszamy na wspaniałą zabawę na Targu Węglowym w Gdańsku. Fundacja Sztuka Życia - Niepokonani wspólnie z Miastem Gdańsk zaprasza na festyn integracyjny!

A zacznie się głośno. Po uroczystym otwarciu Pstrong Orkiestra obudzi Gdańsk, a sceną zawładnie muzyka i magia. Odbędzie się po raz pierwszy w Gdańsku „wielki pokaz mody seniorów”, a Piotr Szumny zaczaruje miasto. Następnie Jarek Wajk (wokalista Oddziału Zamkniętego) wystąpi w programie - "W poszukiwaniu dobrej drogi". Gwiazdą festynu będzie Monika Kuszyńska z zespołem. Liczymy, że do czerwoności podgrzeje atmosferę "DYSKOTEKA DLA GDAŃSKA", którą poprowadzi seniorka DJ WIKA. Na placu przed sceną przygotowanych będzie kilka stref tematycznych. Największa strefa jarmarkowa dedykowana jest seniorom i uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pomorza, którzy zaprezentują swoje rękodzieła, następnie strefa zdrowia oraz krwiobus, gdzie zbierana będzie krew potrzebną dla Gdańszczan, a także strefa bezpieczeństwa z udziałem straży miejskiej i atrakcją w postaci symulatorów bezpieczeństwa. Na koniec gratka – w specjalnie przygotowanym namiocie będzie można zniszczyć złe wspomnienia. Każdy kto to uczyni otrzyma specjalny certyfikat.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wstęp wolny. Zabierz najbliższych, zachęć sąsiada lub sąsiadkę i pokaż, że potrafisz się bawić!

„Nasze spotkania od zawsze miały charakter festynu otwartego, każdy mógł spróbować swoich sił na scenie i podczas zabawy. Bardzo cieszy nas fakt, że obecna edycja Dnia Niepokonanych może odbyć się przy udziale Miasta Gdańska oraz wielu pomorskich organizacji pozarządowych i instytucji. Niniejsze wydarzenie jest również inauguracją wydarzeń w ramach Gdańskich Dni Seniora. Seniorzy w naszym mieście są żywo zainteresowani różnymi formami aktywności. Mamy zatem nadzieję, że Dzień Niepokonanych będzie okazją do skorzystania z przygotowanych atrakcji i szansą do miłego spędzenia czasu. Wracając do naszego święta - święta NIEPOKONANYCH, a więc tych wszystkich osób, które swoimi pasjami, zainteresowaniami i postawą zasługują na miano NIEPOKONANYCH, zapraszamy na ostatni piątek miesiąca tj. 28 sierpnia, od godziny 10.00 do 17.00 do wspólnej zabawy!” – wyjaśnia i zachęca do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, Dariusz Wiliński, Prezes Fundacji Sztuka Życia Niepokonani.