PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niezależni 65+

Niezależni 65+

Masz problem z opieką? Przyjdź na targi!

W sobotę 4 października podczas Gdańskich Dni Seniora w Parku Naukowo Technologicznym w Gdańsku odbędą się także Targi Opieki Długoterminowej i Zdrowia Seniorów NIEZALEŻNI 65+. To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do opiekunów osób starszych i niesamodzielnych – zarówno tych profesjonalnych, pracujących w domach opieki, hospicjach czy zakładach opiekuńczo-leczniczych, ale również dla nieformalnych opiekunów, którzy na co dzień stykają się z problemem zapewnienia godnej opieki swoim małżonkom, rodzicom czy dziadkom.

Zdjecie
Zdjecie
x

Targi Opieki i Zdrowia powstały po to, by pomóc opiekunom w znalezieniu takich rozwiązań, które podniosą komfort ich pracy oraz poprawią poczucie bezpieczeństwa podopiecznych. Zaproszeni goście – specjaliści w dziedzinie opieki długoterminowej, podczas konferencji „Opieka nad seniorem – wyzwania i mity”, wskażą m.in. jak dbać o zdrowie psychiczne i fizyczne opiekuna, czyli  jak świadczyć usługi opiekuńcze nie szkodząc przy tym samemu sobie. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jak radzić sobie ze zdarzeniami niepożądanymi w opiece, unikać wypalenia zawodowego oraz jak wykorzystać nowe technologie dla zwiększenia efektywności pracy personelu i sprzętu medycznego.  

 Część edukacyjną uzupełni ekspozycja innowacyjnych rozwiązań wspierających opiekę pod hasłem: „Bezpieczny senior / Zdrowy opiekun”. W części wystawienniczej będzie można zobaczyć m.in. najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii biomedycznej i multimedialnej -CyberOko, Neuroforma; medyczne systemy IT; urządzenia wspomagające zdalną opiekę i e-medycynę; profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny oraz materiały i środki pomocnicze.

 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Udział w konferencji wymaga wcześniejszej rejestracji na stroniewww.targiopieki.pl. Wśród zarejestrowanych uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody m.in. tablet, bilety na koncerty w Filharmonii Bałtyckiej oraz książki ufundowane przez Miasto Gdańsk.

Kontakt do Organizatorów:

Małgorzata Rawicka, Fundacja Niezależni - Gdynia, ul. Inżynierska 78 A/1-2, 
tel. (58) 341 93 33, kom. 608 389 241, e-mail: targi@fundacjaniezalezni.pl

www.targiopiekiizdrowia.pl

Program do pobrania (11 KB)