PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Marzyciele i Mędrcy - zapraszamy na spotkanie pokoleń

Marzyciele i Mędrcy - zapraszamy na spotkanie pokoleń
Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, w imieniu Prezydenta Miasta Gdańska, zaprasza na Nowoczesną Konferencja dla Rodziców: „Marzyciele i Mędrcy – spotkanie pokoleń”.

Tematem Konferencji będzie starsze pokolenie i sposoby, w jakie może zachodzić integracja międzypokoleniowa w rodzinie i społeczeństwie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: co to znaczy być babcią/dziadkiem; jak może współcześnie zachodzić wymiana między pokoleniami, by służyła budowaniu więzi; co w dobie nowych technologii starsi mogę dać młodszym, by było dla nich wartościowe; co młodsze pokolenie może zaoferować starszym, by było dla nich ciekawe. Przyjrzymy się temu, jakie możliwości dla osób starszych stwarza współczesna psychologia – co jeszcze można zmienić, jak przyjąć to, co niezmienialne, jakie są możliwości uczenia się w podeszłym wieku. 

Program Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców:

 • 9:00-10:00 Rejestracja
 • 10:00-10:10 Powitanie uczestników przez Władze Miasta i Organizatorów
 • 10:10-12:10 Dyskusja panelowa z udziałem specjalistów: psychoterapeutką Aleksandrą Bachórz, filozofem dr. Andrzejem C. Leszczyńskim i członkinią Gdańskiej Rady ds. Seniorów dr inż. Anitą Richert- Kaźmierską. Profesjonaliści będą rozmawiali o kondycji więzi międzypokoleniowej, roli dziadków i pradziadków w dzisiejszych rodzinach oraz potencjale i ograniczeniach seniorów. Dyskusję moderowała będzie Iwona Demska– dziennikarka Radia Plus
 • 12:10-12:40 Przerwa Kawowa
  1. Anna Franz i Jakub Rodziński: "Starość i młodość, różnica pokoleń, różnica doświadczeń - czego nie znajdziesz w książkach i Google"
  2. Barbara Piątkiewicz i Jolanta Szuszkowska - Olechnowicz: "Rola przekazów międzypokoleniowych w rodzinie
  3. "Łowcy Słów: "Mędrcy i Marzyciele – spotkanie pokoleń – spotkanie z Łowcami Słów" (warsztat dla dziadków/babć, rodziców i dzieci)


Program dla Dzieci:
Równolegle będą odbywały się zajęcia edukacyjno-rozwojowe dla dzieci. Od 10:00 do 12:10 zajęcia przygotowane przez Wydawnictwo EneDueRabe, po przewie (12:40-14:10) przez Wydział Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności oraz Łowców Słów.

Wstęp wolny. Konferencja skierowana jest do mieszkańców Gdańska.
Rejestracja 58 347 89 30 lub sekretariat@raclawicka.gda.pl.
Odbiór zaproszeń: siedziba GOPP ul. Racławicka 17, 80-406 Gdańsk
Rodzice, którzy przychodzą z dziećmi, wypełniają ankietę dotyczącą dziecka (w siedzibie GOPP, przy odbiorze zaproszenia).

Szczegółowy program warsztatów dla dzieci na: www.raclawicka.gda.pl i www.facebook.com/raclawickagdansk.

W tym roku zapraszamy trzy pokolenia: rodziców, dzieci i dziadków/babcie!
W tym roku zapraszamy trzy pokolenia: rodziców, dzieci i dziadków/babcie!
GOPP
Marta OrańskaUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży
Marta Orańska - najnowsze
  Marta OrańskaUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży
  Marta Orańska - najnowsze