PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koncert dla Seniorów "Przeboje za uśmiech"

Koncert dla Seniorów "Przeboje za uśmiech"

Koncert pełen uśmiechu, muzycznego dowcipu, humoru, lekkości i wdzięku. 

Termin: 4 października br.
Godz. 16:30-17:30
Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka
Wykonawcy koncertu: KRÓLEWSKA ORKIESTRA SALONOWA 

Koncert odbędzie się w ramach Gdańskich Dni Seniora, organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych (1 października).

*Bezpłatne wejściówki odbierać będzie można w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, ul. Ołowianka 1, w dniach od 30 września do 2 października, w godzinach otwarcia kasy:

Plan:

Wtorek, 30 września br., godz. 9:30-16:00
Środa 1 października br., godz. 10:30-18:00
Czwartek 2 października br., godz. 10:30-18:00 

*osoba pobierająca może jednorazowo odebrać 2 bezpłatne wejściówki

Soliści:

Królewska Orkiestra Salonowa (Orchestra Reale DeLa Sala)
Natalia Walewska - skrzypce, prowadzenie orkiestry
Bożena Zawiślak - mezzosopran - solistka Opery w Krakowie
Łukasz Wroński - tenor, artysta Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie
Barbara Żurowska - Sutt - opracowanie i prowadzenie koncertu 

 

KRÓLEWSKA ORKIESTRA SALONOWA (ORCHESTRA REALE DA SALA)

Nazwa orkiestry nawiązuje do dawnych królewskich koncertów i ma swoje uzasadnienie w stylu gry muzyków, kostiumach i programie. Orkiestra zadebiutowała w 2009 roku na inauguracji Tygodnia Muzyki Klasycznej na Festiwalu Sztuki Tutejszej w Gdańsku. Z powodzeniem występowała na koncertach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Teatrze Miejskim im W. Gombrowicza w Gdyni, w auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Gdańskiego. Muzycy w pięknych stylowych kostiumach koncertują bez dyrygenta, wprowadzając urok koncertów salonów wiedeńskich z czasów Jana Straussa. Podkreśla to również prowadzenie orkiestry przez skrzypaczkę – zarazem solistkę – Natalię Walewską Koncertmistrza Polskiej Filharmonii Bałtyckiej - tak jak czynił to słynny wiedeńczyk. Programy koncertów bardzo interesujące, zróżnicowane – począwszy od A.Vivaldiego, W.A.Mozarta, poprzez operę, operetkę, piosenki neapolitańskie do musicalu. Z orkiestrą występują znakomici soliści – śpiewacy i instrumentaliści. Dla ubarwienia, często wykorzystywany jest taniec. Kierownictwo artystyczne orkiestry i prowadzenie koncertów Barbara Żurowska – Sutt.

Natalia Walewska - koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckie im. F.Chopina w Gdańsku. Uczestniczy w nagraniach płytowych, radiowych i telewizyjnych u boku sławnych dyrygentów. W 2009 r. nagrała płytę z dyrygentem Sir Nevillem Marinerem (nominacja do nagród Fryderyk 2010 r.) Prowadzi aktywną działalność koncertową, jest solistką i dyrygentem Królewskiej Orkiestry Salonowej. Jest laureatką Diamentowej Płyty za nagranie "Czterech Pór Roku" A.Vivaldiego.

Julia Iwaszkiewicz - solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy i Opery Kameralnej w Warszawie.

Radosław Kruszyna - wirtuoz pianista i akordeonista, aranżer. Po studiach w Akademii Muzycznej w Gdańsku, ukończył Mistrzowskie Studia w Brukseli

Piotr Sutt - perkusista, wibrafonista, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncertuje w całej Europie. 

Barbara Żurowska - Sutt - laureatka prestiżowych nagród, m.in Prezesa Rady Ministrów, Splendor Gedanensis, Pomorskiej Nagrody Artystycznych, Nagród Prezydenta Miasta Gdańska i Wojewody Pomorskiego.