PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

II edycja spotkań Międzypokoleniowego Klubu Ławeczka

II edycja spotkań Międzypokoleniowego Klubu Ławeczka

Fundacja Rozwoju Rodziny "rodzicdziecko.pl" zaprasza na II edycję spotkań Międzypokoleniowego Klubu Ławeczka. 

Zapraszamy na darmowe spotkania przeznaczone dla wielopokoleniowych rodzin z Trójmiasta. Klub Ławeczka przeznaczony jest dla seniorów, rodziców i dzieci w wieku 0-6 lat. 

Spotkania odbywają się w każdy piątek w godzinach 9:30 - 12:30 w Centrum Rozwoju Rodziny ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku. 

Międzypokoleniowy Klub Ławeczka to trzygodzinne spotkania podzielone na dwie części. Zaczynamy od międzypokoleniowego rozruchu, w którym dziadkowe, rodzice i dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez dwie doświadczone animatorki. Są to zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, oparte na muzyce i plastyce, których celem jest integracja międzypokoleniowa. 

W drugiej części dzieci pozostają pod opieką opiekunów, a seniorzy i rodzice mogą skorzystać z warsztatów, które podzielone są na cztery bloki tematyczne. Co tydzień prezentowany jest inny blok tematyczny. Są to: spotkania z psychologiem pt. "Linia Życia", na których wymieniamy się doświadczeniami, rozmawiamy o wychowaniu kiedyś i dziś, a także o tym co różni i łączy pokolenia. Spotkania "W zgodzie z naturą", na których rozmawiamy o domowych wypiekach, przetworach i gotowaniu kiedyś i dziś. Ponadto warsztaty poruszają tematy związane z naturalnym zdrowiem, ekologiczną chemią domową i domowymi kosmetykami. Spotkania prowadzi Katarzyna Kempina, gdańska blogerka kulinarna - razoweciasteczka.blogspot.com. 

Warsztaty rękodzieła, czyli szydełkowanie, robótki ręczne czy szycie na maszynie. W trakcie tych spotkań jest okazja nie tylko zrobić coś własnoręcznie, ale również nauczyć się podstaw szycia czy obsługi maszyny, jak również podszkolić swój warsztat. Ostatni blok to tegoroczna nowość - spotkania literackie, na których rozmawiamy o tym co czytamy, o nowościach książkowych, ale również o tym dlaczego warto przelewać myśli na papier. 

Do projektu można zgłosić się:

  • Wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie: www.klublaweczka.blogspot.com lub osobiście w Centrum Rozwoju Rodziny ul. Nowe Ogrody 35;
  • Zapisać się telefonicznie pod numerem:  883 780 245; 

Spotkania realizowane są od 15 maja do końca grudnia 2015 roku w Centrum Rozwoju Rodziny przy ul. Nowe Ogrody 35. 

Więcej szczegółów o projekcie: www.klublaweczka.blogspot.com oraz www.facebook.com/FundacjaRozwojuRodziny 

Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Rodziny „rodzicdziecko.pl

Projekt finansowany jest z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.