PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańskie Dni Seniora 2020

Gdańskie Dni Seniora 2020
baner seniorzy 800x426px

 

Drogie Seniorki, Drodzy Seniorzy

Szanowni Państwo


Jesień życia – mówi się o czasie w życiu człowieka, gdy niczego już nie trzeba, a wszystko można. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego 1 października, a ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych, życzymy Państwu, abyście wszystko mogli – nie porzucali marzeń i pasji, ale wciąż mieli tyle zdrowia i energii, aby te marzenia spełniać i realizować. Niech otaczają Państwa najbliżsi, a codzienność będzie wolna od trosk.

Niezmiennie dziękujemy za Waszą obecność, wsparcie i dzielenie się doświadczeniem. Wam zawdzięczamy wychowanie kolejnych pokoleń gdańszczanek i gdańszczan. Ufamy, że wciąż będziecie Państwo aktywnie uczestniczyć w życiu miasta oraz dzielić się z nami swoją wiedzą i mądrością życiową.

Ten rok jest dla nas wszystkich rokiem nowych wyzwań. Pandemia zamknęła nas na długo w domach, teraz życie poddane jest wielu ograniczeniom. W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo zmieniliśmy więc w tym roku również formułę świętowania Miesiąca Seniorów w Gdańsku. Nie odbędą się duże wydarzenia, na które tradycyjnie zapraszaliśmy Państwa w październiku. W zamian jednak seniorzy i seniorki zorganizują 81 wydarzeń, które odbędą się dzięki dodatkowej edycji Gdańskiego Funduszu Senioralnego. Inicjatywy odbywać się będą w małych grupach lub w formie cyfrowej. Zachęcam Państwa do odwiedzania strony internetowej miasta: www.gdansk.pl, gdzie publikowane są wszystkie informacje.

Łączymy wyrazy szacunku

i prosimy, abyście Państwo szczególnie dbali o swoje zdrowie podczas pandemii


Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska

Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska