PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

"Akademia Seniora" w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniora Swissmed

"Akademia Seniora" w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniora Swissmed

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniora Swissmed zaprasza na pierwszy w Nowym Roku 2015 wykład z cyklu „Zimowej Akademii Seniora”.

Po świątecznym okresie, jak i rodzinnych spotkaniach przy stołach biesiadnych, zachęcamy do większej aktywności. Tym razem popracujemy nad świadomością naszego ciała.

Praca z ciałem to praca na wielu poziomach. Dzięki niej możemy poprawić naszą ogólną sprawność ruchową, koordynację i równowagę, sferę psychiczną i emocjonalną – wyjaśnia Agata Gregorkiewicz absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII.  

Podczas najbliższego aktywnego wykładu opowiemy o zdrowiu, a także o zaletach tańca. Taniec może być spotkaniem. Zarówno z samym sobą, jak i innymi osobami. Taniec może być także odkryciem swoich pokładów i możliwości. Poprzez ruch i taniec możemy znaleźć swoją drogę ekspresji i lepszego poczucia własnego ciała.

Opowiemy o tym jak poprawić koncentrację i pamięć ruchową, a także co zrobić, by wzrosła kreatywność i świadomość ciała. 

Zajęcia „Każdy taniec jest odkryciem nas samych” poprowadzi Agata Gregorkiewicz, absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII z zakresu tańca i sztuk choreograficznych.

Wykład rozpocznie się w czwartek 8 stycznia 2015 o godz. 11.00.

 

Zimowa Akademia Seniora to cykl wykładów realizowanych przez specjalistów i wykładowców Centrum Aktywnego Seniora oraz Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Swissmed. Wykłady o charakterze teoretyczno-praktycznym dotyczą aspektów fizjologicznych, psychologicznych, prozdrowotnych i społecznych. Nasi specjaliści rozwiązują wszelkie wątpliwości i podpowiadają gdzie szukać pomocy w sytuacjach, w których sobie nie radzimy. 

Zajęcia (ok 2 godzin) rozpoczynają się w każdy czwartek o godzinie 11-ej w sali konferencyjnej Centrum Aktywnego Seniora. Mają charakter otwarty. Po zajęciach spotkanie z wykładowcami w sali dziennej Centrum Aktywnego Seniora Swissmed, rozmowy przy kawie i herbacie.KOLEJNE TEMATY „JESIENNEJ AKADEMII SENIORA”

15 stycznia 2015 – W każdej skórze młody duch, czyli jak dbać o skórę, co robić, aby wyglądać i czuć się młodo.       

UWAGA! Przy Centrum Aktywnego Seniora Swissmed rozpoczął swoją działalność „Klubu Inicjatyw Seniora”.  Najbliższe spotkanie w piątek 9 stycznia o g. 11.00

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel.: 58 524 15 04

www.klubinicjatywseniora.blogspot.com