Benefis Dojrzałości Gdańsk 2018

„BENEFIS DOJRZAŁOŚCI Gdańsk 2018” to projekt solidarności międzypokoleniowej i instytucjonalnej dla Seniorów z całego Gdańska. Cały przedsięwzięcie zakłada nieodpłatne zaangażowanie artystów i realizatorów oraz Partnerów przy tworzeniu tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego na Pomorzu.

A
A
Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2018 r.

Laureaci Gdańskiego Konkursu Poetyckiego otrzymają niezwykłą nagrodę. Do ich wierszy muzykę napiszą profesjonalni kompozytorzy, wyłonieni m.in. w ogólnopolskim konkursie kompozytorskim.  Utwory zostaną wykonane na uroczystym koncercie – Gali Finałowej “Benefis Dojrzałości” na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Akademicka Orkiestra Symfoniczna (Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku), Zjednoczone Chóry i zaproszeni do projektu soliści - instrumentaliści wokaliści.

W tym roku projekt poszerzony został o udział studentów Akademii Sztuk Pięknych, którzy w ramach zajęć przygotują oprawę wizualną wydarzenia. Na widowni zasiądą zaproszeni seniorzy z gdańskich klubów seniora, stowarzyszeń i grup seniorskich, oraz z Uniwersytetów III wieku.

Etapy realizacji:

 • Wrzesień 2018
  Rozstrzygniecie Gdańskiego Konkursu Poetyckiego.
 • Październik 2018
  Gala finałowa – Benefis Dojrzałości. Gdańsk 2018” w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance

Elementy projektu:

 • Ogłoszenie Konkursu poetyckiego we wszystkich jednostkach senioralnych w Gdańsku  (luty-marzec 2018),
 • Zebranie napisanych przez seniorów utworów poetyckich,
 • Praca komisji weryfikacyjnej – wybór 8 najlepszych tekstów,
 • Uroczystość Ogłoszenia Wyników Konkursu Poetyckiego (Ratusz Staromiejski w Gdańsku) – prezentacja utworów poetyckich wybranych z przeznaczeniem do nich muzyki i prezentacji na Koncercie Galowym,
 • Koncert Główny – Gala Finałowa (Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku),

Dodatkowym elementem wydarzenia będą wystawy i prezentacje (foyer Filharmonii Bałtyckiej) różnorodnej twórczości artystycznej gdańskich seniorów i uhonorowanie ich przez Władze Miasta Gdańska.  

Plakat
Plakat
Fot. materiał prasowy

PROMOCJA
Karta mieszkańca
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Seniorów
herb
herb
herb

Wydział Rozwoju Społecznego

Gabriela Dudziak

ul. Kartuska 5

80-802 Gdańsk
tel.: +48 58 526 80 71
fax: +48 58 526 80 74 
e-mail: seniorzy@gdansk.gda.pl