Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ponad 4 tys. wniosków o świadczenia w dwa dni

A
A

Ponad 4100 wniosków (dane na godz. 17:00). złożonych on-line w ciągu niespełna dwóch dni – tak wyglądała inauguracja akcji przyjmowania wniosków o świadczenia, realizowanej od początku lipca przez Gdańskie Centrum Świadczeń.

 

Wśród złożonych wniosków najwięcej, bo aż 3307 to wnioski dotyczące nowego świadczenia “Dobry start”. Drugim pod względem popularności świadczeniem, o które wnioskowali mieszkańcy Gdańska, było świadczenie wychowawcze. W ciągu kilkudziesięciu godzin wniosek o tzw. 500+ złożyło ponad 800 osób.

Przypomnijmy, że podobnie jak w ubiegłym roku, gdańszczanki i gdańszczanie mają możliwość złożenia wniosków w formie elektronicznej, m. in. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia (https://empatia.mrpips.gov.pl). Dodatkowo, w przypadku świadczeń 500+ i „Dobry start”, wnioski można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej wybranych banków.

Aby zachować ciągłość wypłat, nowy wniosek o świadczenie 500+ oraz świadczenie alimentacyjne należy złożyć najpóźniej do 31 października, a w przypadku zasiłku rodzinnego najpóźniej do 30 listopada. Z końcem listopada mija również termin złożenia wniosków o świadczenie „Dobry start” – wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Osoby, które z różnych względów nie zdecydują się na złożenie wniosku on-line, będą mogły zrobić to osobiście w jednym z ośmiu punktów przyjmowania wniosków, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska. W punktach tych będą przyjmowane wnioski o świadczenie 500+, świadczenie „Dobry start”, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zainteresowane osoby podczas jednej wizyty w punkcie obsługi będą mogły złożyć wnioski o różne świadczenia.

 

Arkadiusz Kulewicz (0)
Gdańskie Centrum Świadczeń