Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Planujesz złożyć wniosek o świadczenia? Możesz to zrobić w najbliższą sobotę!

A
A

W najbliższą sobotę, tj. 25 sierpnia br., w głównym punkcie przyjmowania wniosków przy ul. 3 Maja 9 mieszkanki i mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość złożenia wniosków o świadczenia, w tym m. in. świadczenie „Dobry start” oraz świadczenie 500+. Tego dnia punkt czynny będzie w godz. od 8:00 do 14:00.

Przypomnijmy, że Gdańskie Centrum Świadczeń przyjmuje wnioski internetowe o świadczenia od 1 lipca 2018 roku. Forma on-line okazała się prostym i jednocześnie gwarantującym oszczędność czasu sposobem złożenia wniosku. Zalety wynikające z możliwości złożenia wniosku internetowego zostały dostrzeżone przez mieszkanki i mieszkańców Gdańska, dzięki czemu od początku lipca do Centrum wpłynęło prawie 35 tysięcy wniosków elektronicznych.

Natomiast z początkiem sierpnia Gdańskie Centrum Świadczeń uruchomiło 8 punktów przyjmowania wniosków, rozlokowanych w różnych dzielnicach Gdańska. W punktach tych przyjmowane są wnioski o świadczenie 500+, świadczenie „Dobry start”, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zainteresowane osoby podczas jednej wizyty w punkcie obsługi mogły złożyć wnioski o różne świadczenia.

Do tej pory do Centrum wpłynęło ponad 48 tysięcy wniosków o świadczenie „Dobry start”, świadczenie wychowawcze 500+ oraz inne świadczenia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW

 

Arkadiusz Kulewicz (0)
Gdańskie Centrum Świadczeń