PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Gdański balkon/okno na Euro 2012

Gdański balkon/okno na Euro 2012
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Rada Miasta Gdańska ogłosiła konkurs „Gdański balkon/okno na Euro 2012”.

Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy Gdańska, którzy specjalnie na czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 udekorują swój dom, okno lub balkon.

Balkony mogą być przyozdabiane na różne sposoby. Kompozycje mogą np. zagrzewać do boju reprezentację Polski, nawiązywać do turnieju, do goszczących w Gdańsku reprezentacji czy po prostu kojarzyć się z Gdańskiem – jako miastem gospodarzem Mistrzostw. Szczególnie mile widziane są elementy związane z Euro 2012, ale liczy się też inwencja i wyobraźnia. Wysoko punktowane będą oryginalne pomysły.

Aby wziąć udział konkursie wystarczy ozdobić swoje okno lub balkon i fakt ten uwiecznić na zdjęciu. Zdjęcia należy przesyłać od 1 do 18 czerwca br. do Biura Rady Miasta Gdańska.

- Liczymy, że na czas trwania Euro 2012 Gdańsk nabierze odświętnego i magicznego charakteru wielkiego, piłkarskiego święta - mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

 Celem Konkursu jest propagowanie estetycznego odświętnego  wyglądu obiektów, budynków, posesji nadających miastu gospodarzowi EURO 2012 wyjątkowy, klimat związany z radosną zabawą w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, a także zachęcenie właścicieli i użytkowników gdańskich budynków do dbałości o wygląd i estetykę najbliższego otoczenia.

Wśród kryteriów oceny brane pod uwagę będą:  

- ogólne wrażenie estetyczne
- nawiązanie do EURO 2012
- kompozycja kolorystyczna
- pomysłowość

W skład Komisji Konkursowej wchodzi siedmiu radnych Miasta Gdańska. Do wygrania atrakcyjne nagrody m.in.: aparat fotograficzny, odtwarzacz blu-ray, odtwarzacz DVD.

 Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

 *         *         *

Rada Miasta Gdańska zaprasza wszystkich Gdańszczan do udziału w konkursie

„Gdański balkon/okno na Euro 2012”.

Udekoruj swój dom, okno lub balkon

na czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012

Zrób zdjęcie, wyślij na konkurs i wygraj aparat fotograficzny, odtwarzacz DVD lub odtwarzacz blu-ray!

Niech nasze Miasto przywita gości na Euro 2012 pięknie przystrojonymi balkonami i oknami.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18 czerwca 2012 r. na adres konkurs-balkon@gdansk.gda.pl  lub listownie: Rada Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1, 80-853 Gdańsk z dopiskiem: „Gdański balkon/okno na Euro 2012”.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.gdansk.pl (zakładka Konkursy) oraz pod numerem telefonu 58 323 70 29.

pobierz regulamin: regulamin (42.53 KB)

pobierz formularz zgłoszenia: formularz (62.37 KB)