Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Patryk Lipski, Filip Mladenović i Michał Nalepa gośćmi turnieju "Do przerwy 0:1"

W sobotę, 13 października, na boiskach przy ulicach Meissnera oraz Opolskiej odbył się kolejny turniej "Do przerwy 0:1", w którym udział wzięło 51 drużyn z kilku pomorskich miejscowości. Uczestników odwiedzili piłkarze Lechii Gdańsk: Patryk Lipski, Filip Mladenović i Michał Nalepa.

A
A
W turnieju wzięło udział 51 drużyn
W turnieju wzięło udział 51 drużyn
fot. Sławomir Lewandowski

- Nie udało nam się policzyć, która to edycja turnieju, ale biorąc pod uwagę fakt, że gramy przeważnie 4 razy w roku od 14 lat, to bardzo możliwe, że albo już przekroczyliśmy, albo wielkimi krokami zbliżamy się do pięćdziesiątej edycji „Do przerwy 0:1”. Jedno jest pewne, gramy już długo i jeszcze nam się to nie znudziło i pewnie nigdy nie znudzi - mówił w sobotę, 13 października, jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej edycji turnieju, Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i jego współorganizator, radny miasta Gdańska.

Tym razem na boiska przy ulicach Meissnera i Opolskiej przybyło 51 sześcioosobowych drużyn z Gdańska, Gdyni, Gowidlina, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego i Skowarcza. 

Uczestników turnieju odwiedzili Patryk Lipski, Filip Mladenović i Michał Nalepa, piłkarze Lechii Gdańsk, którzy na pogranicze Zaspy i Przymorza przyjechali prosto z porannego treningu na stadionie przy ul. Traugutta. W towarzystwie Andrzeja Kowalczysa, trenera Józefa Gładysza i byłego piłkarza Lechii Andrzeja Marchela, odwiedzili wszystkie trzy obiekty, na których odbywały się turniejowe mecze oraz uczestniczyli w dekoracji kilku drużyn, wręczając pamiątkowe medale i puchary.

- Piłkarzy Lechii zapraszamy na każdy nasz turniej. Jeśli tylko to możliwe przychodzą zobaczyć, jak grają ich młodsi koledzy i koleżanki. Zależy nam na ich obecności - mówił Kowalczys. - Cieszę się, że biało-zieloni odwiedzili nas w sobotę, bo sprawili dużą radość wielu uczestnikom „Do przerwy 0:1”. Przy okazji mogli zobaczyć, że dzisiaj gramy na naprawdę nowoczesnych obiektach, które w ostatnich latach zostały zmodernizowane lub, jak w przypadku stadionu przy ulicy Meissnera, zbudowane od podstaw.

Stoją od lewej: Andrzej Kowalczys, Filip Mladenović, Michał Nalepa, Patryk Lipski i Andrzej Marchel
Stoją od lewej: Andrzej Kowalczys, Filip Mladenović, Michał Nalepa, Patryk Lipski i Andrzej Marchel
fot. Sławomir Lewandowski

Podczas turnieju, równolegle do rozgrywanych meczów, odbyły się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód w narkogooglach (dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień), a także mieli okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień.

Warsztaty odbędą się także przy okazji zimowej edycji „Do przerwy 0:1”, która planowana jest w drugą sobotę grudnia. 

Odebrać gratulacje i medal z rąk piłkarza Lechii Patryka Lipskiego to nie byle co
Odebrać gratulacje i medal z rąk piłkarza Lechii Patryka Lipskiego to nie byle co
fot. Sławomir Lewandowski


Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

Zespoły Dziewczęce:

 1. FC Pelplinki

Rocznik 2010 i Młodsi:

 1. Brazylia (Jan Lewandowski, Zuzanna Taras , Szymon Leszczyński, Adam Popiołek, Jan Mystkowski i Adam Osik)
 2. Orły 2012
 3. FC 80 z SP 80

Rocznik 2006/2009:

 1. KP Zaspa (Gaweł Jabłoński, Nikodem Jurko, Sebastian Hoffmann, Victor Wiśniewski, Daniel Wieteska, Denis Styszyński) 
 2. FC Zaspa
 3. Jantar III 

Rocznik 2003/2005

 1. Kambodża Team (Łukasz Klik, Łukasz Perka, Przemek Perka, Marcel Niepsuj, Krystian Niepsuj, Wojtek Moniński)
 2. A.K.Ł. Sumiński
 3. FC Śmigło

Rocznik 2000/2002

 1. Kormorany (Kormorany: Franek Maciąg, Maciej Wiraszka, Maciej Ramus, Przemek Gafka, Kamil Czarnecki, Patryk Duda)
 2. Team Rafonix
 3. Czarna Dama

Open, czyli Rocznik 1999 i Starsi:

 1. Spartak Gowidlino (Spartak Gowidlino: Kamil Wenta, Krzysztof Dampc, Jacek Konkel, Arek Kolke, Błażej Kreft, Patryk Górniak, Szymon Dawidowski)
 2. Nazwa Nie Gra
 3. Sporting Gdynia

Nagrodę Fair Play, którą ufundowali Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska, otrzymali Zuzanna Taras - zawodniczka drużyny Brazylia, Adam Lubiejewski, sędzina Ewa Augustyn oraz zespoły FC Pelplinki i Superstars.


Partnerazy turnieju: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Merco, Merkus, Torus, Lions Gdańsk Neptun Club, 2mGroup, M1 Fabrika, Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Lechia Gdańsk, City Football Club, Szkoła Podstawowa nr 80, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, Kosycarz Foto Press, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Pomorskie.eu, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Stowarzyszenie „Nasz Gdańsk”, Dobre Wiadomości, SM Rozstaje, SM Młyniec, Lokatorsko Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Zaspa, Sitkiewicz – Administrowanie i Zarządzanie Nieruchomościami oraz Osiedle Zielone Kazimierz Kotłowski.

***