Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przeróbka. Spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami we wtorek

We wtorek, 15 maja, zaplanowano 78. już spotkanie obywatelskie z cyklu "Twoja dzielnica – Twój Gdańsk". To okazja, by spotkać się i osobiście porozmawiać z prezydentem oraz jego zastępcami o bolączkach i potrzebach Przeróbki. Spotkanie odbędzie się w gmachu Szkoły Podstawowej nr 61, przy ul. Siennej 26.

A
A
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2018 r.Data publikacji: 14 maja 2018 r.
Prezydent Adamowicz podczas spaceru badawczego na Przeróbce. We wtorek, 15 maja, spotka się z mieszkańcami dzielnicy
Prezydent Adamowicz podczas spaceru badawczego na Przeróbce. We wtorek, 15 maja, spotka się z mieszkańcami dzielnicy
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Warto wziąć udział w tym spotkaniu, ponieważ każda uwaga czy propozycja mieszkańców jest notowana przez urzędników miejskich. Następnie przygotowywana jest informacja do poszczególnych wydziałów gdańskiego magistratu i spółek miejskich dotycząca kwestii, którymi powinny się zająć (na podstawie tego, co zgłaszali mieszkańcy), a po kilku tygodniach radnym dzielnicy oraz radnym miejskim z danego okręgu przedstawiany jest raport z tego, co wykonano i załatwiono na podstawie sygnałów od mieszkańców, a także jakie inwestycje zaplanowano, ale zostaną zrealizowane w późniejszym terminie. Zachęcamy więc do uczestnictwa we wtorkowym wydarzeniu.

To spotkanie będzie składać się z dwóch części.

W pierwszej - prezydent Paweł Adamowicz przedstawi zagadnienia omówione podczas warsztatów i spaceru, które odbywały się w ostatnich dwóch tygodniach. Opowie również o zrealizowanych inwestycjach i planach rozwoju dzielnicy.

Podczas drugiej części spotkania mieszkańcy mogą się zwrócić ze swoimi pytaniami do odpowiednich zastępców prezydenta, którzy w oddzielnych salach czekają na chętnych do rozmów. Dzięki takiemu rozwiązaniu ci, którzy mają pytania np. o mieszkania komunalne lub remont drogi, kierują się bezpośrednio do zastępcy prezydenta ds. polityki komunalnej, a zainteresowani realizowanymi inwestycjami i planami inwestycyjnymi – do zastępcy prezydenta ds. polityki gospodarczej. Z kolei osoby interesujące się edukacją udają się do zastępcy prezydenta ds. polityki społecznej, a chcące poznać miejscowe plany zagospodarowania – do zastępcy prezydenta ds. polityki przestrzennej.

Spotkanie z prezydentem Gdańska, Pawłem Adamowiczem, rozpocznie się o godz. 17.00.

Przed spotkaniem będzie można porozmawiać z pracownikami jednostek miejskich. Od godz. 16 do stoisk informacyjnych zapraszają przedstawiciele: Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Gdańskiego Centrum Świadczeń, spółki Saur Neptun Gdańsk, Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Zarządu Transportu Miejskiego, straży miejskiej, policji, Wydziału Obsługi Mieszkańców UMG, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, przedsiębiorstwa Gdańskie Wody, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Biura Rozwoju Gdańska, gdzie można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. To okazja, aby spytać pracowników poszczególnych instytucji o konkretne zagadnienia.


CZYTAJ TAKŻE:

Prezydent Gdańska na Przeróbce. Ocenił aktualny stan, zapowiedział zmiany

***