PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Informacje o dzielnicy Piecki-Migowo
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Piecki-Migowo
Powierzchnia: 4,25 km2
Liczba ludności: 27527 osób
Gęstość zaludnienia: 6477 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy V
tel. 58 322 52 04
ul. Wilanowska 2
Kierownik Referatu – Adam Bieliński
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji VIII w Gdańsku
tel. 58 321 68 22
ul. Kartuska 245
Komendant komisariatu – mł. insp. Adam Wójciki

www.gdansk.policja.gov.pl
Rada dzielnicy Piecki-Migowo
Skład Rady Dzielnicy
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy
    Świacki Łukasz

  • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
    Giżewski Grzegorz

  • Członek Zarządu
    Kramek Aneta, Sulewska Katarzyna

  • Przewodniczący Rady Dzielnicy
    Zakrzewski Mateusz

  • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
  • Strojny Olga

  • Czaprańska Małgorzata
  • Dominiak Katarzyna
  • Gostomska Halina
  • Kłos Ryszard
  • Kochanowska Beata
  • Kowalewska-Wójcik Aleksandra
  • Kozłowski Janusz
  • Kozłowska Monika
  • Mechowski Kazimierz
  • Nowak Julia
  • Ostapska Ewa
  • Szajder Jadwiga
  • Szczęsna Sara
  • Wilczyński Dariusz
  • Wojnicz Halina
Kontakt

Siedziba 
ul. Jaśkowa Dolina 105 (Przychodnia Morena pok. 220), 80-286 Gdańsk

Telefon
571-324-213

E-mail: 
piecki-migowo@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal
www.piecki-migowo.pl

Dyżury telefoniczne
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:00

Sytuacja kryzysowa? Daj radę - zapisz się na szkolenie radnych i aktywistów

Sytuacja kryzysowa? Daj radę - zapisz się na szkolenie radnych i aktywistów
Pod koniec marca rusza szósta edycja Gdańskiej Szkoły Dialogu Obywatelskiego. Poświęcona będzie temu, jak mądrze i skutecznie rozwiązywać problemy komunikacyjne i "dobrze ze sobą rozmawiać". Zajęcia poprowadzi Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W Gdańsku mieszkańcy coraz chętniej uczestniczą w spotkaniach i konsultacjach społecznych poświęconych różnym aspektom życia w naszym mieście

Warsztaty w ramach Szkoły Dialogu kierowane są przede wszystkim do radnych dzielnic, radnych Gdańska, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także aktywnych mieszkańców i młodzieży. Będą trwały przez dwa dni, po cztery godziny każde.

Wanda Stankiewicz, dyrektor biura Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, tłumaczy, że w społeczeństwie obywatelskim jest potrzeba prowadzenia dialogu społecznego, tak na poziomie dzielnicy, pomiędzy dzielnicami, ale też np. między organizacjami pozarządowymi a władzami samorządowymi. Mieszkańcy coraz częściej szukają informacji, biorą udział w konsultacjach, współdecydują, a czasem nawet współrealizują. Zdarza się jednak, że pojawia się problem w komunikacji, który może przerodzić się w konflikt. I temu trzeba umieć zaradzić.

- W tym roku chcemy rozpocząć prace nad procedurami zachowania organizacji pozarządowych w sytuacji, kiedy "zaiskrzy" między władzą lokalną, np. radą dzielnicy, a organizacją pozarządową. Będziemy zastanawiać sie nad tym, co robić gdy zaczyna iskrzyć, kto powinien usiąść do stołu oraz kim są animatorzy, którzy potrafią tak prowadzić rozmowy, by problem rozwiązać i nie dopuścić do konfliktu – tłumaczy Wanda Stankiewicz, która od 25 lat posiada uprawnienia mediatora rządowego. – My już szukamy w dzielnicach potencjalnych animatorów, których chcemy szkolić.

Szkolenie jest bezpłatne (finansowane z budżetu miasta Gdańska), a może wziąć w nim udział maksymalnie 30 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwszego dnia w Gdańskiej Szkole Dialogu Obywatelskiego odbędą się takie zajęcia, jak: Metodologia poszukiwania animatorów rozwiązań inicjatyw lokalnych i Uprawnienia społeczności lokalnych wobec władz samorządowych – poziomy komunikacji społecznej (drabina Wilcoxa). Drugiego dnia zaplanowano prezentację pod hasłem "Bariery w prowadzeniu różnych form dialogu obywatelskiego", natomiast część warsztatowa obejmie: Opracowanie mapy nastrojów społecznych w dzielnicach Gdańska i Opracowywanie rekomendacji dla władz miasta dla rozwoju zespołów dialogu obywatelskiego w Gdańsku – w oparciu o wnioski z warsztatów.

Uczestnicy podzieleni będą na dwie grupy, po 15 osób.

Warsztaty dla jednej grupy zaplanowano 27 marca (poniedziałek) i 6 kwietnia (czwartek) w godz. 16 - 20, a dla drugiej - 30 marca (czwartek) i 11 kwietnia (wtorek), godz. 16 - 20. Zajęcia odbędą się w siedzibie TNOiK, przy Al. Grunwaldzkiej 8 we Wrzeszczu.

Zapisy pod numerem: 58 341 45 11 lub mailowo: tnoik@tnoik.gda.pl




Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl