Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Opowiedz o swoim wymarzonym domu kultury. Spotkanie z mieszkańcami w Stacji Orunia

Gdański Archipelag Kultury organizuje kolejne spotkanie z mieszkańcami na temat ich potrzeb kulturalnych. Ze spotkań i prowadzonych warsztatów w dzielnicach ma wyłonić się wizja współczesnego i nowoczesnego domu kultury. Pierwsze spotkanie odbyło się miesiąc temu w Brzeźnie. Kolejne - odbędzie się we wtorek, 11 grudnia, na Oruni.

A
A
Stacja Orunia. Spotkanie z mieszkańcami rozpocznie się we wtorek, 11 grudnia 2018 r., o godz. 17
Stacja Orunia. Spotkanie z mieszkańcami rozpocznie się we wtorek, 11 grudnia 2018 r., o godz. 17
Dominik Paszliński/gdansk.pl


- Jak wyobrażasz sobie i rozumiesz przestrzeń "dla kultury" Twoją i dla Twoich bliskich? - to pytania, które chcieliby zadać mieszkańcom organizatorzy. - Zajrzyj do nas we wtorek i porozmawiaj z nami o tym, jak wg Ciebie wyglądałaby najbardziej przyjazna i otwarta przestrzeń kultury, do której chciałbyś po prostu przyjść.

Czy byłeś w domu kultury - Stacji Orunia? Czy znasz Teatr GAK? Za co nas lubisz, a czego Ci brakuje? Czym dla Ciebie jest kultura? - takie jeszcze pytania padną na spotkaniu w Stacji Orunia przy ul. Dworcowej 9.

Miesiąc temu w Brzeźnie dyskusja była bardzo gorąca. Mieszkańcy zastanawiali się jak stworzyć niekomercyjne, bliskie miejsce, które odpowiadałoby ich potrzebom. Jak bedzie na Oruni?

Debatowanie rozpocznie się we wtorek, 11 grudnia, 2018 roku, o godz. 18. Zaproszenie jest też okazją, aby spotkać się z sąsiadami, ale też poznać nowych mieszkańców dzielnicy, ponieważ organizatorzy zapraszają godzinę wcześniej - od godz. 17) na kawę i pyszne ciasto.

Innowacyjne zmiany w gdańskich domach kultury. Przyjdź na spotkanie w Oruni ***