Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gwiazdka, choinka i mikołaj zawitali na Orunię

W sobotę, 8 grudnia, po południu pod kawiarnię Kuźnia przy ul. Gościnnej zabytkową limuzyną zajechał mikołaj, dając tym samym sygnał do rozpoczęcia świątecznego festynu.

A
A
Choinka na Oruni rozbłysła po raz dwudziesty
Choinka na Oruni rozbłysła po raz dwudziesty
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Atrakcjami XX już Gwiazdki na Oruni były m.in. stoiska z okolicznościowymi specjałami tutejszej kuchni i rękodziełem, występy zespołów dziecięcych, kolędy, konkursy z nagrodami, gorący poczęstunek i prawdziwie rodzinna atmosfera.

O godz. 17 przed Kuźnią miało miejsce uroczyste zapalenie oruńskiej choinki. Ceremonię rozpoczęły życzenia złożone mieszkańcom przez św. Mikołaja i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Teatr Ognia Mamadoo okrasił wydarzenie pokazem nawiązującym do idei światła i pokoju, zaś w role aniołów paradujących na szczudłach wcieli się artyści Teatru Feta.


Mikołaj zajechał na Orunię zabytkową limuzyną
Mikołaj zajechał na Orunię zabytkową limuzyną
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP


Świąteczne światło przyniósł tłumnie zebranym oruniakom anioł ze Wspinalni Alfa, spływając po linie z wieży kościoła pw. św. Jana Bosko. Zapaleniu światełek na choince towarzyszył złoty deszcz symbolizujący łaski dla mieszkańców i gości Gdańska.

Scenarzystą i reżyserem widowiska był Michał Juszczakiewicz. Kostiumy oraz scenografię przygotowała Elwira Twardowska. XX Gwiazdkę na Oruni zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia wspólnie z licznymi partnerami

Źródło: KFP


***