Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Remont alei Grunwaldzkiej ponownie w wakacje. Jest przetarg

Lipiec i sierpień to miesiące, w których gdańszczanie wyjeżdżają z miasta a drogowcy planują remonty. Władze Gdańska już rok temu zapowiadały na lato kolejny etap prac remontowych na głównej arterii całego Trójmiasta. Tym razem roboty prowadzone będą na odcinku od ul. Opackiej do ul. Abrahama i przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej od lipca do końca sierpnia.

A
A
W lipcu rozpocznie się remont kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej. Prace potrwają do końca sierpnia br.
W lipcu rozpocznie się remont kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej. Prace potrwają do końca sierpnia br.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Wakacje to czas, kiedy rodzice nie odwożą swoich pociech do szkół czy przedszkoli, a do tego większość z nich nie spieszy się samochodem do pracy, dlatego ruch samochodowy na ulicach Gdańska jest mniejszy. I, zdaniem drogowców, to najlepszy moment, by wyremontować tak ruchliwą jezdnię.

Przed rokiem, a także dwa lata temu, prace remontowe prowadzone były na jezdni w kierunku Sopotu. Tym razem roboty zaplanowano po drugiej stronie – na jezdni prowadzącej w kierunku centrum Gdańska. Te odbywać się będą na "oliwskim" odcinku al. Grunwaldzkiej, o długości blisko 2 km.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie obecna wysłużona mocno nawierzchnia, na nową – bitumiczną, w obramowaniu z krawężników, ale z wykorzystaniem istniejącej konstrukcji jezdni. Przy okazji wyremontowana zostanie kanalizacja deszczowa, a także wymieniona nawierzchnia i krawężniki zatok autobusowych, do tego zbudowana bądź odtworzona istniejąca opaska wzdłuż ul. Grunwaldzkiej oraz wykonane oznakowanie pionowe i poziome. Wyrównana zostanie też, do trzech metrów, szerokość pasów – w niektórych miejscach są one bowiem szersze.

Prace drogowe zaplanowano tym razem na oliwskim  odcinku al. Grunwaldzkiej
Prace drogowe zaplanowano tym razem na "oliwskim" odcinku al. Grunwaldzkiej
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Prace podzielono na trzy odcinki:

- Odcinek I - od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego
- Odcinek II - od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej
- Odcinek III - od wysokości budynku nr 531 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej

Termin składania ofert, w ramach przetargu ogłoszonego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska, mija 6 czerwca o godz. 11. Realizacja inwestycji powinna się więc rozpocząć w lipcu, a zakończyć 29 sierpnia br.

Kryteria oceny zgłoszonych ofert to cena (60 proc.) i przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości (40 proc.). Ten wynosi trzy lata.

To kolejny etap modernizacji al. Grunwaldzkiej

W ubiegłym roku wyremontowano nawierzchnię jezdni Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama (wraz z wymianą nawierzchni na przyległych do jezdni miejscach postojowych oraz zjazdach).

Natomiast w roku 2016 prace prowadzono na al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki i od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich.