PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Informacje o dzielnicy Oliwa
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Oliwa
Powierzchnia: 18,68 km2
Liczba ludności: 14970 osób
Gęstość zaludnienia: 801 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy I
tel. 58 556 32 30, 58 553 47 60
ul. Gospody 2c
Kierownik Referatu – Paweł Zabrocki
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji IV w Gdańsku
tel. 58 521 14 22
ul. Karprów 14
Komendant komisariatu – asp. sztab. Mariusz Bojko

www.gdansk.policja.gov.pl
Rada dzielnicy Oliwa
Skład Rady Dzielnicy
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy
    Tomasz Strug

  • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
    Urbaniak-Szwankowska Jolanta

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy
    Pomirska Zofia

  • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
    Dramowicz Olaf

  • Andrzejczak Mariusz
  • Faściszewski Jan
  • Kamiński Cezary
  • Kruszyński Oskar
  • Leżyński Tomasz
  • Raciborski Jakub
  • Rafalak Sława
  • Riviera Ryszard
  • Sobczak Mikołaj
  • Szreder Marek
  • Zienkiewicz Aniela
Kontakt

Siedziba 
ul. Opata Jacka Rybińskiego 10, 80-320 Gdańsk

Telefon
571-324-217

E-mail: 
oliwa@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal
www.oliwianie.pl

Dyżury 
wtorek 18:00-19:00

Masz wątpliwości, czy Droga Zielona będzie dobra dla miasta? Fachowcy z BRG są gotowi do rozmowy - ostatnie spotkanie

Masz wątpliwości, czy Droga Zielona będzie dobra dla miasta? Fachowcy z BRG są gotowi do rozmowy - ostatnie spotkanie
Środowe spotkanie na Przymorzu Wielkim - to ostatnia szansa, by dowiedzieć się więcej o planowanej Drodze Zielonej. Nowa Spacerowa z tunelem pod Pachołkiem i Zielony Bulwar - jedni krytykują, inni wręcz nalegają na szybką realizację nowej trasy komunikacyjnej dla Gdańska. Jakie korzyści niesie ze sobą ta inwestycja? Na pytania odpowiedzą specjaliści z Biura Rozwoju Gdańska.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Po serii spotkań z Radami Dzielnic, które miały miejsce na przełomie kwietnia i maja - teraz mieszkańcy zapoznają się ze szczegółami oraz planami miasta odnośnie nowego połączenia transportowego. Trzy takie spotkania miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Czwarte - w poniedziałek, 26 września; piąte - dzień później, na Zaspie-Młyńcu. Czas na ostatnie spotkanie: na Przymorzu Wielkim (środa, 28 września).

- Od godziny 16:00 do 19:00 w siedzibach Rad Dzielnic, projektanci Biura Rozwoju Gdańska czekać będą na mieszkańców - to okazja do uzyskania przez wszystkich zainteresowanych  informacji z pierwszej ręki, co zapewne pomoże w wypracowaniu własnej opinii dotyczącej tej trasy - informuje Dyrektor Biura Rozwoju Gdańska, Edyta Damszel-Turek.

Droga niezgody?

Inwestycja od samego początku wzbudza wśród mieszkańców mieszane uczucia. Z jednej strony aktywiści oraz mieszkańcy, którzy są przeciwni inwestycji, z drugiej – zwolennicy, dla których nowa droga jest rozwiązaniem wielu kłopotów komunikacyjnych. Warto zaznaczyć, że  nowe połączenie komunikacyjne będzie służyć nie tylko mieszkańcom Osowej czy Oliwy – skorzystają na tym wszyscy. Realizacja inwestycji przyczyni się do skrócenia czasu podróży m.in. do miejsc pracy.

- Każda inwestycja transportowa budzi kontrowersje. Pojawiają się obawy mieszkańców w sąsiedztwie planowanej drogi o jej kształt i rolę. Jest to uzasadnione, dlatego w trakcie tych indywidualnych spotkań spróbujemy rozwiać wątpliwości. Pamiętajmy, że jesteśmy jeszcze na początku procesu inwestycyjnego - dodaje Edyta Damszel-Turek.

Obecnie Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przygotowuje zamówienie publiczne w celu wyłonienia wykonawcy, który opracuje dokumentację niezbędną do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla układu łączącego drogę wojewódzką nr 218 z ul. Kielnieńską, i Zielonym Bulwarem w Gdańsku. Wykonawca na wytypowanie wariantu realizacyjnego będzie miał czas do 10 grudnia 2016 r. Następnie do 20 stycznia 2017 r. zostanie opracowana Karta Informacyjna Przedsięwzięcia a raport oddziaływania na środowisko będzie gotowy do 31 października 2017 roku.

Gdzie powstanie trasa?

Planowana trasa komunikacyjna rozpoczyna się od tunelu pod Martwą Wisłą, następnie biegnie na skraju osiedli mieszkaniowych Zaspy, Przymorza, Żabianki oraz terenów zielonych Pasa Nadmorskiego. Kolejnym jej etapem jest tunel pod Pachołkiem i Nowa Spacerowa oraz węzeł Wysoka (omijając Oliwę i Osowę). Jej ostatni odcinek sięga do planowanej obwodnicy Metropolitalnej poprzez ulicę Nową Kielnieńską.

OSTATNIE SPOTKANIE:

W siedzibie Rady Dzielnicy, w godz. 16:00 - 19:00

  • 28 września – Przymorze Wielkie; ul. Jagiellońska 5
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze