PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Włodzimierz Amerski (1949-2020)

Włodzimierz Amerski (1949-2020)
Był fotoreporterem, dziennikarzem, pracował w "Dzienniku Bałtyckim" i "Wieczorze Wybrzeża", przez 6 lat był rzecznikiem prasowym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, współtworzył osiedlową telewizję Rozstaje na Zaspie. Włodzimierz Amerski zmarł 14 października. Miał 71 lat.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Włodzimierz Amerski
Włodzimierz Amerski
fot. FB Włodzimierz Amerski

 

Urodził się 11 lutego 1949 roku. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Był znany w trójmiejskim i pomorskim środowisku sportowym. Pracował jako fotoreporter, potem dziennikarz. Na różnych sportowych imprezach widywany był z nieodłącznym aparatem fotograficznym, później także z małą kamerką.

Pracował w gdańskim oddziale PAP (1979-88), w "Dzienniku Bałtyckim" i "Wieczorze Wybrzeża", współtworzył Osiedlową Telewizję "Rozstaje" na gdańskiej Zaspie. Publikował m.in. w "Gazecie Gdańskiej" i portalu Wybrzeże24.

W latach 1998-2004 był zatrudniony w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na stanowisku głównego specjalisty - redaktora i rzecznika prasowego. Był także redaktorem naczelnym uczelnianego kwartalnika "Panorama AWFiS", współpracował przy redagowaniu uczelnianej strony internetowej.

Grywał w tenisa, jeździł na nartach, biegał, lubił tańczyć. Był bardzo aktywny.

Zmarł 14 października.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl