PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Ryszard Nowak (1948-2020)

Ryszard Nowak (1948-2020)
Walczył o budowę mostu łączącego stały ląd z Sobieszewem. Był radnym dzielnicy Wyspa Sobieszewska, angażował się też w dziesiątki innych spraw związanych z życiem gdańskich wyspiarzy. Ryszarda Nowaka w dzielnicy znał niemal każdy. Odszedł 1 października, przed południem.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ryszard Nowak
Ryszard Nowak
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Ryszard Nowak miał 72 lata. Pochodził z Gorzowa Wielkopolskiego. Mieszkańcem Wyspy Sobieszewskiej w Gdańsku został w 1967 roku, w poprzedniej kadencji Rady Dzielnicy był przewodniczącym Rady. W obecnej kadencji pełnił mandat radnego dzielnicy. Wcześniej był także członkiem komitetu osiedlowego Wyspa Sobieszewska, zawodowym żołnierzem, komendantem Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk Portowa, a także działaczem społecznym.

Ryszard Nowak starał się uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach związanych z mieszkańcami wyspy. Były to zarówno oficjalne miejskie i dzielnicowe uroczystości, jak i te bardziej prywatne, w tym ostatnie pożegnania mieszkańców dzielnicy.

Angażował się w takie kwestie, jak budowa ścieżek pieszo-rowerowych w tej części Gdańska, plaże, jak i budowa infrastruktury dla sportów wodnych.

Zmarł 1 października. 

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl