PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Piotr Świąc (1967-2021)

Piotr Świąc (1967-2021)
Piotr Świąc był cenionym dziennikarzem, prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy: Panorama, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze). Dziennikarz zginął w wypadku samochodowym 5 marca w miejscowości Borcz wskutek zderzenia czołowego dwóch samochodów. Miał niespełna 54 lata.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piotr Świąc (1967-2021)
Piotr Świąc (1967-2021)
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Piotr Świąc urodził się 6 maja w Gdańsku. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Odbył szkolenia i staże zagraniczne, m.in. w Niemczech (Radio Bremen). Był prowadzącym Wiadomości w TVP1 oraz gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info. W latach 1994–2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy: Panorama, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze). Został wyróżniony nagrodami środowiska dziennikarskiego na Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych TVP. Otrzymał również m.in. nagrodę „Ostrego Pióra”, przyznawaną przez Business Centre Club. (za wikipedia.pl).

Dziennikarz zginął w wypadku samochodowym późnym wieczorem w piątek, 5 marca. Miał niespełna 54 lata. 

Redakcja TVP 3 Gdańsk informowała na swoim profilu na FB:

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie Panoramy było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną”.

Według ustaleń policji 23-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego, kierujący renault w kierunku Żukowa z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował dziennikarz.

Więcej o Piotrze Świącu i wspomnienia innych osób

 

Ostatnie pożegnanie Piotra Świąca. Dziennikarz spoczął na Cmentarzu Srebrzysko

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl