PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Piotr Stefaniak (1949-2021)

Piotr Stefaniak (1949-2021)
W dniu 13 grudnia zmarł Piotr Stefaniak, założyciel oraz wieloletni prezes Inpro S.A., firmy deweloperskiej działającej na rynku trójmiejskim od blisko 35 lat. Część z ponad 70 inwestycji budowlanych powstało w Gdańsku. Miał 72 lata.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piotr Stefaniak (1949-2021)
Piotr Stefaniak (1949-2021)
fot. Materiały firmy Inpro

Piotr Stefaniak urodził się 8 lipca 1949 w Sztumie na Pomorzu. Studiował budownictwo na Politechnice Poznańskiej, duże doświadczenie zdobył pracując m.in. w Kombinatach Budownictwa w Elblągu i Gdańsku, Gdańskim Zjednoczeniu Budownictwa oraz Przedsiębiorstwie Eksportu Budownictwa „Północ”.

W 1987 roku wspólnie z Krzysztofem Maraszkiem i Zbigniewem Lewińskim założył w Kartuzach Przedsiębiorstwo Budowlane Inpro, zaczynając od biura projektowo-usługowego. W ciągu lat przedsiębiorstwo stało się jedną z najbardziej znaczących firm deweloperskich na Pomorzu. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane.

Piotr Stefaniak od momentu powstania Inpro zasiadał w zarządzie firmy, był również jednym z głównych akcjonariuszy. Spółka zrealizowała ponad 70 inwestycji budowlanych, oddając do użytku ponad 6,5 tys. lokali. W Gdańsku w ostatnich latach m.in. budynki mieszkalne na osiedlach Optima i Wróbla Staw w dzielnicy Jasień, Start w Kokoszkach, Harmonia Oliwska (jedno z 10 najlepszych nowych osiedli mieszkaniowych w Polsce w rankingu Newsweek Polska 2020), Kwartał Uniwersyteckie i Czwarty Żagiel na Przymorzu, Chmielna Park na Wyspie Spichrzów, City Park na Zaspie, Kwartał Kamieniec na terenie Głównego Miasta. Firma dokonała także kompleksowej renowacji wnętrza reprezentacyjnego holu Gmachu Głównego oraz biblioteki Politechniki Gdańskiej.

Od 2011 roku Inpro SA jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zbudowano Grupę Kapitałową złożoną z współpracujących ze sobą spółek, takich jak: Inpro i Domesta prowadzące działalność deweloperską, Inbet zajmującą się produkcją prefabrykatów, ISA oferującą usługi instalacyjne, SML odpowiadającą za aranżację i wykończenie wnętrz.

Piotra Stefaniaka wspomina Maciej Lisicki, były wiceprezydent Gdańska, dyrektor spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl