PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Piotr Osiecimski (1946-2021)

Piotr Osiecimski (1946-2021)
Od 2003 roku był radnym dzielnicy Strzyża, przez trzy kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy Strzyża, zasiadał w Gdańskiej Radzie Organizacji Pozarządowych, był przewodnikiem turystycznym PTTK i ławnikiem sądowym. Piotr Osiecimski zmarł 30 maja 2021 roku, miał niespełna 75 lat.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piotr Osiecimski (1946-2021)
Piotr Osiecimski (1946-2021)
fot. archiwum prywatne

 

Piotr Osiecimski urodził się 21 lipca 1946 roku. Wczesne dzieciństwo spędził w okolicach Szklarskiej Poręby. W Gdańsku zamieszkał w 1952 roku, do którego przyjechał z mamą, która rozpoczęła pracę w Domu Dziecka na Oruni. W 1959 r. wybudowano tzw. osiedle nauczycielskie na Strzyży, gdzie wraz z mamą zamieszkali. 

Był absolwentem IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku i Wydziału Chemii na Uniwersytecie Gdańskim

Radnym dzielnicy został w 2003 roku. Ten mandat pełnił przez 18 lat, zdobywając głosy poparcia mieszkańców w kolejnych wyborach.

Pan Piotr angażował się w niemal każdą kwestię, która dotyczyła tej dzielnicy. Nie był radnym, który "jedynie pisał pisma", ale faktycznie działał, kiedy była taka potrzeba.

- Przyszliśmy obaj do Rady Dzielnicy w 2003 roku W pierwszej kadencji razem dyżurowaliśmy, więc mieliśmy ze sobą częsty kontakt. Pamiętam, że wtedy jeszcze pracował zawodowo. Bardzo angażował się między innymi w kwestię zieleni na terenie dawnego OKAZu. Wspólnie ze mną przygotowywał projekt do Budżetu Obywatelskiego dotyczący tego terenu, który zresztą wygrał w głosowaniu mieszkańców - wspomina Andrzej Witkiewicz, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Strzyża. - Zabiegał też o to, by na pętli przy przystanku PKM Strzyża pojawiła się przenośna toaleta dla pasażerów. Straciliśmy jednego z największych naszych lokalnych patriotów strzyżańskich. Cieszył się ze wszystkiego, co udało nam się wywalczyć - z każdej ławki, na której później siedzieli mieszkańcy, kolejnego kosza na śmieci czy nawet nowej tabliczki z nazwą ulicy

Piotr Osiecimski zmarł 30 maja 2021 roku.

Więcej o zmarłym.