PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Mariusz Nowaczyński (1965-2021)

Mariusz Nowaczyński (1965-2021)
26 listopada, zmarł nagle Mariusz Nowaczyński. Przez lata związany był jako dziennikarz z gdańskimi rozgłośniami radiowymi: był członkiem zespołu redakcyjnego tworzonego od podstaw gdańskiego Radia Plus, pracował też jako dziennikarz w Radiu Gdańsk.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mariusz Nowaczyński (1965-2021)
Mariusz Nowaczyński (1965-2021)
fot. Maciej Kosycarz / KFP

Mariusz Nowaczyński urodził się w 1965 roku. Był gdynianinem. Już w młodych latach przejawiał zainteresowania artystyczne, uczestniczył w wielu projektach, m.in. był członkiem teatru młodzieżowego przy Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim.

W latach 90-tych ubiegłego stulecia był członkiem zespołu redakcyjnego tworzonego wówczas od podstaw gdańskiego Radia Plus. Pracował też jako dziennikarz w Radiu Gdańsk, gdzie specjalizował się w tematyce społeczno-politycznej.

"Przygotowywał między innymi serwisy informacyjne, prowadził magazyn reporterów oraz rozmowy z politykami. Trzy lata temu ukazała się książka "Sax club Pana Dyakowskiego", którą napisał wspólnie z naszym dziennikarzem muzycznym Kamilem Wicikiem" - pisało po jego nagłej śmierci Radio Gdańsk.

Wiele osób zapamięta jego rzetelność i charakterystyczny niski głos. 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl