PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Maria Kordowska (1959-2021)

Maria Kordowska (1959-2021)
W nocy z 11 na 12 kwietnia umarła Maria Kordowska, radna dzielnicy Nowy Port obecnej kadencji, a także przewodnicząca Zarządu tejże rady w kadencji 2015-2019. Była też działaczką społeczną. Przez wiele lat angażowała się w lokalne sprawy Nowego Portu.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Maria Kordowska (1959-2021)
Maria Kordowska (1959-2021)
fot. FB Rada Dzielnicy Nowy Port

 

Maria Kordowska miała niespełna 62 lat. Była już na emeryturze, w pełni poświęcała swój wolny czas na działalność dzielnicową.

- Znałyśmy się sześć lat, a więc tyle, ile czasu działam w Radzie Dzielnicy. To była bardzo miła, przesympatyczna osoba. Do tego bardzo pracowita i zawsze chętna do pomocy. Nie słyszałam nigdy jakiejkolwiek złej opinii na temat pani Marii. W poprzedniej kadencji była przewodniczącą Zarządu Dzielnicy. Angażowała się całym sercem w każdy projekt, czy to inwestycyjny czy społeczny, realizowany wówczas przez nas, radnych, na terenie Nowego Portu. W poprzedniej kadencji sporo się działo w naszej radzie, podejmowaliśmy sporo inicjatyw. Pani Maria osobiście pilnowała, by wszystko zrealizowane zostało tak, by zadowoleni byli mieszkańcy, ale z korzyścią też dla całej dzielnicy - wspomina Marzena Malko, Członek Zarządu Dzielnicy Nowy Port. - W tej kadencji jest tego mniej, ale to przede wszystkim ze względu na trwającą epidemię.

- Z ogromnym żalem przyjęłam wiadomość o odejściu Marii i myślę, że mogę to powiedzieć w imieniu całej Rady Dzielnicy Nowy Port. Konkretna, zdecydowana, bezkompromisowa. Jak już coś postanowiła, to zdania nie zmieniała, nie ulegała presji. Zwolenniczka inwestycji, przeciwniczka rozdawnictwa i mało konkretnych wydatków. Słowna, terminowa i zawsze pomocna. Osoba, na którą zawsze mogłam liczyć - podkreśla Ewa Maria Łapińska, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Nowy Port. - Była aktywną i doświadczoną radną. To nieoceniona strata dla nas i dla dzielnicy.

Maria Kordowska zmarła 12 kwietnia 2021 roku.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl