PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Lech Szymaniuk (1947-2020)

Lech Szymaniuk (1947-2020)
W dniu 23 lutego zmarł założyciel, długoletni prezes, w końcu prezes honorowy Gdańskiego Klubu Morsów - Lech Szymaniuk. Odszedł po ciężkiej chorobie, miał 73 lata. Przez ponad 40 lat propagował potrzebę hartowania ducha i ciała w zimnej wodzie.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Lech Szymaniuk
Lech Szymaniuk
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

"Nie tylko my, ale wszystkie polskie Morsy straciły Osobę, która przez ponad 40 lat propagowała potrzebę hartowania ducha i ciała w zimnej wodzie. Pokazywała innym, że „morsowanie” to nie tylko przygoda, czy hobby, ale pasja, którą trzeba zarażać innych - aby krzewić zdrowy tryb życia.

- informowali członkowie Gdańskiego Klubu Morsów o śmierci Lecha Szymaniuka, założyciela, długoletniego prezesa, w końcu prezesa honorowego Gdańskiego Klubu Morsów.

Lech Szymaniuk przez lata uczestniczył w wielu imprezach organizowanych przez GKM, corocznie otwierał oraz czynnie brał udział w noworocznej kąpieli morsów w Zatoce Gdańskiej (morsy zbierają się na plaży w Jelitkowie). 

- Czuć euforię, organizm odpoczywa, szczególnie polecam osobom, które pracują umysłowo, bo wspaniale odświeża całe ciało, nie wspominając już nawet o innych, pozytywnych, potwierdzonych naukowo aspektach "morsowania" - mówił nam Lech Szymaniuk w dniu 1 stycznia 2019 roku. 

Urodził się 29 stycznia 1947 roku, zmarł po ciężkiej chorobie 23 lutego 2020 roku. Miał 73 lata

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl