PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Lech Miądowicz

Lech Miądowicz
Bard, poeta, autor tekstów i muzyki, pedagog, instruktor teatralny. W 2014 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za całokształt twórczości. Lech Miądowicz zmarł 2 kwietnia 2020 roku.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Lech Miądowicz
Lech Miądowicz
fot. Materiały prywatne

 

Lech Miądowicz w środowisku gdańskim działał od 1975 roku. Poeta, bard gdański, autor tekstów i muzyki, pedagog, instruktor teatralny. Wydał zbiory piosenek indywidualnie, z Antonim Sutowskim, Markiem Jurskim. Autor wielu scenariuszy imprez plenerowych, programów estradowych i klubowych.

Śpiewał utwory kabaretowe, morskie i przeboje światowe z własnymi tekstami, przeplatając je grą standardów na klarnecie, saksofonie i gitarze, w formie estradowego show. Zasiadał w jury różnych konkursów, m.in. Szanty pod Żurawiem. Jego utwory słowno-muzyczne trafiały na łamy "Ziemi Gdańskiej", "Wychowania muzycznego w szkole", "Synkopy" i wydawnictw regionalnych.

Przez lata tworzył duet artystyczny z pianistką Hanną Małas. 

W 2014 roku Lech Miądowicz otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za piosenkę Heweliusz i Gwiazdy oraz nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za całokształt twórczości. Zmarł 2 kwietnia 2020 roku. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl