PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jarosław Warylewski (1959-2020)

Jarosław Warylewski (1959-2020)
Był związany z Uniwersytetem Gdańskim od 1988 roku, wieloletni Dziekan Wydziału Prawa i Administracji. Prof. dr hab. Jarosław Warylewski zmarł w nocy 1 listopada w wieku 61 lat.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Czarno-białe zdjęcie. Popiersie mężczyzny w średnim wieku w garniturze i okularach
Jarosław Warylewski (1959-2020)
fot. Mateusz Ochocki/KFP

 

Jarosław Warylewski urodził się 24 sierpnia 1959 w Gdyni. W 1987 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalista w zakresie prawa karnego, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Był autorem i współautorem ponad 150 publikacji z zakresu prawa karnego. Był promotorem dwunastu rozpraw doktorskich. Jego Mistrzem naukowym był Prof. dr Marian Cieślak, dlatego zawsze podążał w swojej pracy badawczej za zawołaniem: in dubio pro humanitate (z łaciny: w razie wątpliwości na korzyść oskarżonego).

Odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Medalem za długoletnią służbę (2008). Za osiągnięcia naukowe odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi (2013), a za osiągnięcia dydaktyczne Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2015).


Informację o śmierci prof. Jarosława Warylewskiego opublikował Wojciech Zalewski - dziekan Wydz. Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. 

- Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 1 listopada 2020 roku zmarł Profesor Jarosław Warylewski, kierownik Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2004-2012, wychowawca wielu pokoleń karnistów. Oddany mąż i ojciec, nauczyciel i przyjaciel. Przeżył 61 lat.

- napisał na stronie Wydz. Prawa i Administracji UG dziekan Wojciech Zalewski.

 

Jarosław Warylewski zmarł w nocy 1 listopada 2020 roku.