PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jadwiga Weiher (1950-2019)

Jadwiga Weiher (1950-2019)
Bardzo aktywna i zaangażowana na rzecz lokalnej społeczności - tak najczęściej wspominają panią Jadwigę współpracownicy w Radzie Dzielnicy. W obecnej kadencji pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Zarządu Dzielnicy Kokoszki. Zmarła po ciężkiej chorobie. Miała 69 lat.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jadwiga Weiher pełniła m.in. funkcję Wiceprzewodniczącej Zarządu Dzielnicy Kokoszki
Jadwiga Weiher pełniła m.in. funkcję Wiceprzewodniczącej Zarządu Dzielnicy Kokoszki
fot. zbiory rodzinne

 

- Była ambitną osobą i, chyba od zawsze, udzielała się społecznie. Znam ją od dziecka, ponieważ jestem w podobnym wieku, co jej syn. Pani Jadwiga mocno angażowała się w działania m.in. Rady Rodziców w Szkole Morskiej w Nowym Porcie, gdzie uczęszczał jej syn. Później swoje doświadczenie i chęć działania przeniosła do Kokoszek, do Rady Dzielnicy. Tutaj jej oczkiem w głowie byli przede wszystkim seniorzy. Zawsze pomagała, kiedy któryś z mieszkańców zwracał się o pomoc, poradę. Mieli w niej prawdziwe wsparcie - wspominała Edyta Peplińska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Kokoszki.

Na wsparcie pani Jadwigi mogli też liczyć świeżo upieczeni radni dzielnicy, którzy w marcu br. rozpoczęli swoją działalność samorządową.

- To moja pierwsza kadencja, nigdy wcześniej nie pracowałam w żadnej organizacji czy stowarzyszeniu. Jadzia była dla mnie bardzo dużym wsparciem: doradzała, podpowiadała, wyjaśniała, kiedy było to potrzebne. Była osobą bardzo aktywną i ciekawą ludzi – podkreśla Elżbieta Pogońska, przewodnicząca Rady Dzielnicy Kokoszki. - Poznałyśmy się kilka lat temu. Uczestniczyłam w wycieczce autokarowej do Stryszej Budy, której była organizatorką. Okazała się też fantastyczną, ciepłą kobietą.

Radną Kokoszek wspomina też na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Rada Miasta Gdańska.

"Z dużym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Jadwigi Weiher, wieloletniej radnej Rady Dzielnicy Kokoszki. Pani Jadwiga była Przewodniczącą Zarządu Dzielnicy Kokoszki w kadencji 2011-2015, a w bieżącej kadencji pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego. Dała się poznać jako osoba niezwykle życzliwa i otwarta, bardzo zaangażowana w pracę na rzecz swojego środowiska. Składamy Rodzinie i Bliskim szczere wyrazy współczucia z powodu ogromnej straty" - napisano na profilu RMG.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl