PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Grzegorz Guziński (1975-2021)

Grzegorz Guziński (1975-2021)
Grzegorz Guziński miał 46 lat. Był wokalistą trójmiejskich zespołów Red Rooster i N’Dingue, gościnnie występował na dwóch pierwszych albumach gdańskiej grupy Illusion. Zmarł 9 stycznia, przyczyną śmierci były powikłania wynikające z zakażenia Covid-19.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Czarno-białe zdjęcie: Młody mężczyzna w odwróconej czapce z daszkiem śpiewa do mikrofonu
Grzegorz Guziński (1975-2021)
fot. FB Flapjack

 

Grzegorz Guziński urodził się w 1975 roku. Początkowo był wokalistą w trójmiejskich zespołach Red Rooster i N’Dingue. Z pierwszą z tych formacji nagrał album "Check This Up", muzyka N’Dingue stylistycznie nawiązywała do dokonań amerykańskich formacji Pearl Jam, Rage Against the Machine, Tool.

Zwrócił na siebie uwagę Roberta „Litzy” Friedricha, gitarzysty Acid Drinkers, który założył zespół Flapjack. Guziński w latach 90-tych XX wieku był wokalistą Flapjacka, zespołu, który cieszył się sporą popularnością. "Guzik" był autorem tekstów na wszystkich albumach Flapjack, na trzecim także częściowo odpowiedzialny za tworzenie muzyki do utworów. 

W tym samym czasie występował gościnnie w gdańskim zespole Illusion. Współpracował także z innymi zespołami, m.in. Dynamind i Homosapiens.

Około 2011 roku podjął pracę jako kucharz.

Grzegorz Guziński zmarł 9 stycznia 2021 roku w wyniku powikłań po zarażeniu COVID-19. Miał 46 lat. 

Za wikipedia.pl

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl