PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Bernard Szyc (1941-2022)

Bernard Szyc (1941-2022)
Bernard Szyc zmarł 25 sierpnia, miał niespełna 81 lat. Był dyrektorem Stoczni Gdańskiej, posłem na Sejm II kadencji z listy Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform, któremu patronował Lech Wałęsa.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
fot. Henryk Niestrój / Pixabay

Hans Bernard Szyc urodził się 21 października 1941 w Gdańsku. Ukończył w 1970 studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej, a także studia podyplomowe z zakresu zastosowania komputeryzacji w projektowaniu (1975) oraz organizacji i zarządzania przemysłem (1978). Był m.in. dyrektorem Stoczni Gdańskiej.

W 1993 uzyskał mandat posła na Sejm II kadencji. Został wybrany w okręgu gdańskim z listy Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform. W trakcie kadencji należał do stowarzyszenia i koła poselskiego Nowa Polska, później przystąpił do Federacyjnego Klubu Parlamentarnego na rzecz AWS. W 1997 roku nie ubiegał się o reelekcję.

W późniejszym okresie był przewodniczącym Sekcji Emerytów i Rencistów „Solidarności” Okręgu Gdańskiego. W 2010 roku bez powodzenia kandydował z listy SLD do sejmiku pomorskiego.

za wikipedia.pl

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl