Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uwaga remonty na Chmielnej i Reja. Zmiana i nowa organizacja w ruchu drogowym

Częściowe zamknięcie fragmentu ulicy Chmielnej, zwężenie ulicy Reja do jednego pasa - to zmiany, które w Gdańsku zostają wprowadzone od poniedziałku, 9 lipca. Kierowców w tych miejscach czeka nowa organizacja ruchu. Do siedziby ZUS przy Chmielnej dojdziemy tylko pieszo.

A
A
Ulica Chmielna
Ulica Chmielna wkracza w kolejny etap przebudowy
fot. DRMG

Fragment ul. Chmielnej, na którym prowadzone będą prace

Ulica Chmielna na mapie
DRMG


Zmiany na ul. Chmielnej

Od poniedziałku, 9 lipca, od godz. 6.00 zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Ulica zostanie zamknięta od wysokości Podwala Przedmiejskiego do skrzyżowania ze Spichrzową. Zmiany te są związane z kolejnym etapem przebudowy ul. Chmielnej w ramach inwestycji na Podwalu Przedmiejskim.

- Do siedziby ZUS-u przy ulicy Chmielnej dojdziemy jedynie pieszo. Dla kierowców natomiast zostanie wytyczony objazd przez ulicę Stągiewną i Motławską - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Prosimy sprawdzać oznakowanie. Zmiany te potrwają około dwóch miesięcy. W tym czasie zostanie ułożona nowa nawierzchnia. Przykryje ona zmodernizowaną sieć wodociągową, elektryczną oraz kanalizację deszczową.


Zmiany na ul. Reja

W poniedziałek, 9 lipca, rozpoczną się prace związane z budową wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Reja. Tego dnia zaplanowano również początek budowy miejsc parkingowych na drodze wewnętrznej równoległej do ul. Reja.

Wyniesione przejście dla pieszych usytuowane będzie na wysokości Zespołu Szkół Energetycznych. W związku z prowadzonymi pracami jezdnia w rejonie robót będzie połówkowo zwężana do jednego pasa.

Wraz z budową wyniesionego przejścia dla pieszych rozpoczną się prace na drodze wewnętrznej równoległej do ul. Reja. Na wysokości Zespołu Szkół Energetycznych na odcinku ok. 40 metrów powstaną nowe miejsca postojowe (ok. 15-20 miejsc). Roboty drogowe związane z budową przejścia dla pieszych i miejsc parkingowych potrwają ok. 2 tygodni.

***