Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Prace na torowisku na ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna. Od 10 do 26 maja

W nocy z 10 na 11 maja rozpocznęły się prace związane z regulacją i stabilizacją torowiska w ciągu ulic Marynarki Polskiej oraz Jana z Kolna. Roboty przy użyciu specjalnej podbijarki torowej potrwają do 26 maja. Będzie wprowadzona komunikacja zastępcza.

A
A
Trasa tramwajowa, na której będą prowadzone prace
Trasa tramwajowa, na której będą prowadzone prace
fot. Maciej Kosycarz/KFP

- Pracami objęte zostaną odcinki międzywęzłowe Pętla Kliniczna - Plac Wolności w Nowym Porcie, na którym roboty zaplanowano w okresie 10/11 maja do 19 maja a także Węzeł Piastowski - Pętla Kliniczna, gdzie prace odbywać się będą od 20 do 26 maja. Łącznie wyregulowanych i ustabilizowanych zostanie ponad 10 km torów - informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, roboty na torowisku prowadzone będą w godzinach nocnych (od godz. 0.00 do godz. 4.00) i nie będą wpływać na ruch tramwajowy, drogowy i pieszy.

W soboty i niedziele, tj. w dniach 12-13 maja, 19-20 maja oraz w sobotę, 26 maja, prace odbywać się będą także w godzinach dziennych, w związku z czym torowisko pozostanie zamknięte dla ruchu tramwajowego przez całą dobę.

W tych dniach Zarząd Transportu Miejskiego na odcinkach objętych pracami wprowadzi zastępczą komunikację autobusową.

- Roboty dzienne nie będą utrudniać ruchu drogowego, rowerowego oraz pieszego - dodaje Kiljan.

***