PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dwa Złote Wachlarze dla Gdańska! To nagrody Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji

Gdańsk został wyróżniony za konsekwentne działania na rzecz wspierania integracji migrantów. Urząd Miejski w Gdańsku otrzymał nagrodę Złote Wachlarze 2016 w kategorii instytucja, nagrodzony został również nagrodą publiczności. To pierwszy taki podwójny sukces w historii nagrody!

A
A

Złote Wachlarze 2016 dla Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Celem konkursu "Złote Wachlarze” jest uhonorowanie Osoby oraz Instytucji, które przyczyniają się do wspierania integracji migrantów w Polsce, stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje lub budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami.

Konkurs Złote Wachlarze organizowany jest przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Instytucje nominacje otrzymali: Fundacja Polskie Forum Migracyjne, Gmina Wrocław, Stowarzyszenie Interkulturalni PL oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

Nagroda dla Gdańska

W uzasadnieniu nominacji gdańskiego magistratu napisano:

za inicjowanie i wprowadzanie systemowych działań w Gdańsku wspierających kompleksowe podejście do integracji migrantów w Gdańsku, w tym: uwzględnianie wielowymiarowości i kompleksowości procesu integracji, uwzględnienie powiązań między zarzadzaniem migracjami, wspieraniem integracji a wykorzystaniem potencjału rozwojowego migracji dla dalszego rozwoju miasta Gdańska, włączanie migrantów w planowanie i realizację działań; współpraca z władzami i innymi instytucjami lokalnymi oraz innymi organizacjami z całej Polski i z zagranicy działającymi w obszarze integracji migrantów, korzystanie z doświadczeń i wiedzy ekspertami, przyjęcie i wdrażanie Modelu Integracji.


Nagrody zostały wręczone podczas gali „Złotych Wachlarzy”, która odbyła się w czwartek, 15 grudnia. 


Przypomnijmy, iż w 2014 Złote Wachlarze w kategorii instytucja odebrało Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantów działające w Gdańsku.


O gdańskim Modelu Integracji Imigrantów można przeczytać na:

Gdański Model Integracji Imigrantów przyjęty przez radnych

Zobacz jak działa Gdański Model Integracji Imigrantów

12 imigrantów będzie doradzać prezydentowi Gdańska. Kim są?Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy