Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Matarnia. Przyjdź na kiermasz świąteczny, wspomóż szkołę

To będzie już siódmy kiermasz organizowany przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 82. W to wydarzenie ponownie angażuje się niemal cała szkolna społeczność, ponieważ dochód z niego przeznaczony będzie na zakup... "elektrycznej woźnej".

A
A
W sobotę w SP nr 82 odbędzie się świąteczny kiermasz. Warto tam zajrzeć!
W sobotę w SP nr 82 odbędzie się świąteczny kiermasz. Warto tam zajrzeć!
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


"Elektryczna woźna" to po prostu szkolny dzwonek muzyczny – łagodniejszy w brzmieniu od typowego dzwonka, który większość z nas kojarzy z czasów szkolnych. Taki zamarzył się szkolnej społeczności z SP nr 82. Postanowili więc zorganizować kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie własnie na jego zakup.

- To będzie siódmy kiermasz, który organizujemy w tej szkole. Co roku zbieramy na inny cel. Dla przykładu: w ubiegłym roku zbieraliśmy na sprzęt nagłaśniający dla tej placówki, a przy pierwszej edycji - na osoby niepełnosprawne mieszkające w naszej dzielnicy - podkreśla Maria Czechowska, radna Dzielnicy Matarnia i jednocześnie członkini Rady Rodziców przy SP nr 82.

Skąd pomysł na "woźną"? Okazuje się, że w podstawówce, która mieści się przy ul. Radarowej 26, od pięciu lat w ogóle nie ma dzwonka.

- Kiedy przed pięcioma laty do szkoły przyszła nowa dyrektor, pani Agata Markiewicz-Babło, uznała, że dotychczasowy tradycyjny dzwonek jest za głośny, a szkoła na tyle kameralna, że nie jest on potrzebny. Nauczyciele więc pilnują 45-minutowego czasu lekcji z zegarkiem w ręku, podobnie jest z przerwami. W ostatnim czasie przybyło jednak uczniów do naszej szkoły i ten system przestał się sprawdzać. Dlatego zdecydowaliśmy o zakupie, przyjemnego dla ucha, dzwonka – tłumaczy Maria Czechowska.

Dlatego warto zajrzeć na świąteczny kiermasz i wesprzeć tę inicjatywę. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 8 grudnia, w godz. 10-13, oczywiście w Szkoel Podstawowej nr 82. W programie m.in. występy artystyczne dzieci, sprzedaż rękodzieła (wykonanego przez uczniów oraz ich rodziców), kawiarenka, gdzie będzie można napić się kawy, herbaty, a także zjeść pyszne ciasta (upieczone przez rodziców uczniów). Będzie też pamiątkowe świąteczne zdjęcie z Mikołajem, licytacja prac konkursowych i zabawy z nagrodami.

"Elektryczna woźna" kosztuje ok. 2,5 tys. złotych.Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
***