PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Na Bastionie Żubr powstanie punkt widokowy

Na Bastionie Żubr powstanie punkt widokowy
Utworzenie punktu widokowego na Bastionie Żubr, przebudowa promenady i dróg rowerowych w pobliżu Opływu Motławy to tylko niektóre z elementów programu rewitalizacji Dolnego Miasta, który rusza w Gdańsku. Ogłoszono właśnie przetarg na dokumentację projektową tego zadania.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Rozpoczynają się kolejne działania prowadzone w ramach programu rewitalizacji czterech gdańskich dzielnic. W 2018 roku pozyskiwane będą dokumentacje projektowe inwestycji w Nowym Porcie z Twierdzą Wisłoujście, Oruni, Biskupiej Górki ze Starym Chełmem i Dolnego Miasta.
31 stycznia ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie terenu Opływu Motławy wraz z bastionami. Otwarcie ofert w tym przetargu zaplanowano na 14 marca. Wykonawca zakończy prace nad projektem do końca 2018 roku.

Opływ Motławy zostanie zagospodarowany
Obszar opracowania obejmuje od zachodu: Bastion Św. Gertrudy, Bastion Żubr, częściowo Bastion Wyskok, Bastion Miś, Bastion Królik, Bastion Ogrodowy oraz teren promenady nadwodnej w pobliżu Stadionu Żużlowego aż do skrzyżowania z ul. Zawodników. Dokumentacja uwzględni uporządkowanie terenu na bastionach w pobliżu Opływu Motławy wraz z utworzeniem punktu widokowego na Bastionie Żubr. Miejsce ma służyć rekreacji mieszkańców, z altanką, punktami do grillowania i gry w szachy. Zakłada się również przebudowę promenady i ścieżki rowerowej. Projekt ma uwzględnić także montaż oświetlenia i monitoringu miejskiego, dzięki czemu zwiększy się poziom bezpieczeństwa w tym miejscu.

Inwestycja nie będzie jedynym zadaniem, jakie przewidziano w ramach rewitalizacji Dolnego Miasta. 16 stycznia DRMG ogłosiło dwa przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i modernizację dróg i infrastruktury podziemnej wraz z zagospodarowaniem terenu dla obszarów: ul. Przyokopowa, ul. Polna, ul. Wierzbowa oraz Chłodna, ul. Sempołowskiej, ul. Królikarnia. Termin otwarcia ofert przewidziano na przełom lutego i marca. Prace nad projektem mają zakończyć się w grudniu 2018 r. Ponadto 23 stycznia ogłoszono przetarg na przebudowę i adaptację budynku przy ul. Królikarnia 13, przeznaczonego do prowadzenia Placówki Wsparcia Dziennego. Wykonawców tego projektu poznamy w marcu. Dokumentacja ma zostać wykonana do listopada 2018r. Na rewitalizację Dolnego Miasta przeznaczono łącznie około 23 mln złotych.

Kolejny etap rewitalizacji Gdańska
Warto dodać, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020 zrewitalizowane zostaną Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem. Część kosztów inwestycji zostanie pokryta przez dofinansowanie z Unii Europejskiej. Proces pozyskiwania dokumentacji projektowych wszystkich rewitalizowanych zadań ma zakończyć się w 2018 roku. Prace remontowe, a także działania społeczne prowadzone będą w latach 2018-2023.

Koordynatorem rewitalizacji czterech dzielnic Gdańska jest Biuro Rozwoju Gdańska. Poszczególne zadania w ramach programu oprócz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska realizować będą także Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych i wspólnoty mieszkaniowe.

Więcej informacji o działaniach DRMG w programie rewitalizacji Gdańska na stronie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, w zakładce Rewitalizacja.
http://www.drmg.gdansk.pl/articles.php?cat_id=18

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze