Zaproś stół do dzielnicy! Specjalna edycja ZROZUMIEĆ 89/19

W ramach cyklicznego projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ rusza specjalna edycja ZROZUMIEĆ 89/19. Jedna z części okrągłego stołu, który powstał z okazji obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów, będzie „odwiedzać” dzielnice. Europejskie Centrum Solidarności zaprasza do zgłaszania pomysłów do 16 czerwca br.

W ramach projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ przez ostatnie 9 lat powstawały rozmaite inicjatywy, które wspierały lokalne działania społeczne, m.in. kuchnia błotna, warsztaty, tańce, sąsiedzkie spotkania, wystawy zdjęć.Tegoroczna, specjalna edycja zapowiada się równie ciekawie.

Okrągły stół potrafi łączyć! To założenie organizatorów projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ. Dlatego w tegorocznej, dziewiątej edycji, ECS chce podzielić się okrągłym stołem i zachęcić do działania wokół niego. Jego część, o średnicy 180 cm, powędruje w lipcu i sierpniu do gdańskich dzielnic, podwórek, placów. Tam ma się stać przestrzenią realizacji działań społecznych.

Do projektu ZROZUMIEĆ 89/19zaproszone są osoby aktywne w swoich społecznościach i te, które dopiero zaczynają, organizacje oraz grupy nieformalne. Słowem każdy mieszkaniec i mieszkanka Gdańska i regionu może zrealizować swój projekt wokół okrągłego stołu, o ile jest pełnoletni. Organizatorzy zapewniają wsparcie finansowe i merytoryczne.

Zgłoszenia należy przesyłać online do 16 czerwca br. Działania w specjalnej edycji ZROZUMIEĆ 89/19 muszą zostać zrealizowane w lipcu i sierpniu 2019 roku.
Projekt ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ to przestrzeń do kreowania wspólnej nowej rzeczywistości i pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach, które dały podwaliny wolnej Polsce. Zrozumieć 89’19 jest specjalną edycją projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ, programu wspierającego działania społeczne realizowane w gdańskich społecznościach.

„Stół to najważniejsze miejsce w domu, w pracy, w przestrzeni publicznej. W 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów przy ECS powstał nowo zaprojektowany stół, ideą nawiązujący do okrągłego stołu, przy którym opozycja i władza wynegocjowały porozumienie. Składa się z wielu elementów, dzięki czemu przystosowuje się do potrzeb użytkowników. Łączy, wzmacnia relacje i wspiera porozumienie. Służyć będzie rozmowom, działaniom warsztatowym, muzykowaniu i wspólnym posiłkom.” – czytamy na stronie organizatora.

Facebook wydarzenia https://www.facebook.com/events/302967553969813/

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ