Trójmiejski Piknik Wielokulturowy w Sopocie

Strzelanie z łuku, wspólne śpiewanie, gry integracyjne, a nawet pokazy walk wojów. Te i inne atrakcje czekają na uczestników Trójmiejskiego Pikniku Wielokulturowego, który odbędzie się w sobotę, 29 czerwca w Skansenie Archeologicznym "Grodzisko" w Sopocie.
 
 

To już kolejna edycja Pikniku Wielokulturowego w Sopocie. Będzie okazja, by w samym środku Trójmiasta wspólnie spędzić czas, poznać się, porozmawiać, posłuchać muzyki i cieszyć się latem.

W programie przygotowano m.in. ognisko z kiełbaskami, a także wegański grill, pokazy walk wojów, strzelanie z łuku, grę integracyjna KUBB, warsztaty robienia przypinek, robienie zwierząt z balonów, czy malowanie buziek. W samo południe zagra na folkowo zespół LIARMAN. Jest to muzyka galicyjska i nie tylkoz instrumentami ludowymi, jak bandurria (12 strunowy ludowy instrument z HIszpanii), pandeireta (tamburyn galicyjski) i lira korbowa z własnej konstrukcji. Zaśpiewają pieśni ludowe i utwory folkowe z różnych regionów Europy – Galicia, Andalucia, rytmy bałkańskie, muzykę arabską czy polski folk.

Początek pikniku o godz. 11.00. Impreza ma charkter otwarty, wstęp bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Trójmiasta, dzieci i dorosłych, zarówno starych jak i nowych mieszkańców.

W organizację wydarzenia zaangażowani są Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Centrum Wsparcia Imigrantek i Imigrantów z Gdańska, Solidarność Codziennie ECS, CIS Sopot, KIS Sopot i Kooperacja Sopot.

Wydarzenie na Facebooku