Łączy nas krew. Krwiobus znowu zaparkuje w Gdańsku

Warto oddać krew dla innych i dla siebie. Dlatego w najbliższą środę, 3 lipca przed Hotelem Mercure Gdańsk Stare Miasto zaparkuje krwiobus. To kolejna akcja krwiodawstwa. W ubiegłym roku w Gdańsku, w ciagu 5 godzin pozyskano 7560 ml krwi. Czy będzie rekord?

- Możemy głosować na rożnych polityków, wierzyć w różne rzeczy, mieć odmienne religie, możemy się nie zgadzać, jednak łączy nas krew i to, że każdy z nas może kiedyś jej potrzebować – przekonuje Krystian Kubas, przedstawiciel Novotel Gdańsk Centrum.

Już kolejny rok gdański hotel organizuje akcje krwiodawstwa wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Krwiobus z czterema stanowiskami do pobierania krwi będzie czekał na dawców w godz. od 9.00 do 14.00, przed Hotelem Merure Gdansk Stare Miasto przy ul. Heweliusza 22.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się na udział w mobilnej akcji poboru krwi, pomysłodawca wydarzenia – Hotel Novotel, przygotował posiłek regeneracyjny. Dla tych, którzy nie będą chcieli skorzystać z posiłku zaraz po oddaniu krwi otrzymają voucher z rabatem 50% w hotelowej restauracji. Voucher będzie można otrzymać po oddaniu krwi, ważny jest do 31 sierpnia 2019.

– Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę krwi z myślą o lokalnej społeczności. Liczymy na to, że zarówno nasi pracownicy, goście hotelowi oraz mieszkańcy Gdańska chętnie odpowiedzą na ten apel. Nigdy nie wiemy, kiedy krew będzie potrzebna nam czy naszym bliskim – dodaje Krystian Kubas, przedstawiciel Novotel Gdańsk Centrum.

Wydarzenie zostało objęte patronatem miejskiej kampanii Łączy nas Gdańsk.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańskuzaprasza wszystkie osoby zainteresowane organizacją wyjazdowych akcji poboru krwi w swoim miejscu zamieszkania, pracy bądź szkoły do współpracy. Wystarczy zapoznać się z regulaminem, uzgodnić termin i miejscem poboru, wypełnić formularz i przesłać na adres mailowy: promocja@krew.gda.pl.

Warto oddać krew dla innych i dla siebie!