Różnimy się poglądami, miejscem pochodzenia, językiem, kulturą, orientacją seksualną, kolorem skóry czy religią. Jednocześnie łączy nas miejsce, które wybraliśmy do życia - ŁĄCZY NAS GDAŃSK.

Jesteś na profilu promującym wydarzenia, inicjatywy i ludzi, którzy udowadniają, że w dobie podziałów i różnic mogą obok siebie pokojowo koegzystować odmienności. Mimo różnych miejsc pochodzenia i kultur przecież wielu z nas lubi tę samą muzykę, spędzamy podobnie czas, korzystamy z tych samych plaż, czy ścieżek rowerowych, mamy te same pasje, smakują nam regionalne przysmaki. Co więcej, jesteśmy pewni, że w miastach, które łączą i szanują różnorodnych ludzi, żyje się bardziej ciekawie,  dynamicznie i kreatywnie.

Jedno miasto jest w stanie pomieścić w sobie wiele kultur, tradycji i historii i połączyć je, zyskując nową jakość. Przeczytasz tu o wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych o charakterze włączającym i integrującym, które wskazują na to, co łączy. Poznasz historie i punkty widzenia Gdańszczan i Gdańszczanek, którzy przybyli tu z różnych stron Polski i świata, poznasz osoby, które swoją postawą i zaangażowaniem wspierają proces integracji imigrantów w mieście. Dowiesz się, jak ŁĄCZY NAS GDAŃSK i co sprawia, że cudzoziemcy chcą w nim zostać.